mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najmniejsze Volvo

Najmniejsze Volvo

Szwedzki koncern Volvo, znany z bezpiecznych, dużych samochodów, zamierza rozszerzyć swoją paletę na jesieni przyszłego roku o najmniejszy w historii firmy model.

Najmniejsze Volvo

Do tej pory najmniejszymi modelami były S40/V50 należące do klasy średniej. Nowy model, który najprawdopodobniej zostanie ochrzczony jako C30, będzie bazować na dwóch prototypowych modelach - 3CC, pokazanym po raz pierwszy na ubiegłorocznych targach w Paryżu oraz SCC pokazanym przed rokiem. Będzie można także znaleźć podobieństwa do produkowanego w latach 80-tych modelu Volvo 480.

Na targach w Detroit Volvo zademonstrowało krótki film (ok. 15 sekund) prezentujący najnowszy model. Dlatego właściwie ciężko jeszcze mówić o szczegółach dotyczących tego samochodu.

Wiadomo, iż dwudrzwiowe C30 zostanie zbudowany na skróconej o 20 cm platformie, na której powstały S40 i V50. Te same, co w tych modelach będą również silniki, a więc trzy benzynowe: 1,8 125 KM, 2,4 170 KM, 2,4 T5 220 KM oraz dwa diesle: 1,6 110 KM i 2,0 136 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech