Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najmocniejsza Scania w Książu

Najmocniejsza Scania w Książu

Na polskie drogi wyjechała pierwsza i jedyna w naszym kraju Scania V8 z silnikiem o mocy 730 KM. Kluczyki do obecnie najmocniejszej ciężarówki w Polsce, jak na przyszłą Królową Szos przystało, nowemu właścicielowi przekazano 18 marca na zamku Książ.

Najmocniejsza Scania w Książu
Scania R730 to najmocniejsza seryjnie produkowana ciężarówka świata. Napędza ją 730-konny silnik V8 osiągający 3500 Nm momentu obrotowego. Nie dziwi więc, że przekazaniu kluczyków do pierwszego zakupionego w Polsce egzemplarza musiała towarzyszyć wyjątkowa oprawa. Uroczyste uruchomienie silnika nastąpiło 18 marca na dziedzińcu jednej z Pereł Dolnego Śląska – XIII-wieczego zamku Książ.

„V8 to następca legendarnej linii silników z ponad 40-letnią tradycją, a Scania R730 posiada najmocniejszą wersję tej jednostki. Mam wielką przyjemność przekazać symboliczny kluczyk do pierwszej w Polsce Scanii o mocy 730 KM. Dziękujemy za wszystkie emocje, jakie towarzyszyły nam w ciągu ostatnich miesięcy – od momentu przyjęcia zamówienia, aż do dnia dzisiejszego” – powiedział Paweł Paluch, Dyrektor Marketingu Scania Polska, przekazując klucze na ręce Stefana Dynerowicza, właściciela Przedsiębiorstwa Transportu Zagranicznego z Witkowa Śląskiego.

„Mówiąc szczerze, w momencie składania zamówienia nie wiedziałem, że stanę się posiadaczem pierwszego takiego auta w Polsce. Jestem niezwykle dumny i szczęśliwy, bo udało mi się spełnić jedno z moich największych marzeń. To, że udało się zrealizować ten cel, to w dużej mierze zasługa moich współpracowników, rodziny oraz polskiego przedstawicielstwa Scanii. Dziękuję.” – powiedział Stefan Dynerowicz.

Ciągnik R730 dołączy do obecnie prawie 30-pojazdowej floty Przedsiębiorstwa Transportu Zagranicznego prowadzącego od ponad 20 lat usługi transportowe na terenie całej Europy.

„Królowa Szos będzie póki co pełniła funkcję reprezentacyjnego modelu w naszej międzynarodowej flocie, mam jednak wobec niej plany, które pozwolą wykorzystać pełnię jej mocy i możliwości. Na razie nie mogę powiedzieć więcej” – tak o motywach zakupu tajemniczo opowiedział Stefan Dynerowicz.
Tematy w artykule: Scania ciężarowe Scania R Scania V8

Podobne wiadomości:

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Komentuj:

~koenigsegg 2011-03-22

Teraz niech jeszcze zatrudnią jakiegoś Litwina i będzie strach wyjechać z garażu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj