mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najmocniejsza Scania w Książu

Najmocniejsza Scania w Książu

Na polskie drogi wyjechała pierwsza i jedyna w naszym kraju Scania V8 z silnikiem o mocy 730 KM. Kluczyki do obecnie najmocniejszej ciężarówki w Polsce, jak na przyszłą Królową Szos przystało, nowemu właścicielowi przekazano 18 marca na zamku Książ.

Najmocniejsza Scania w Książu
Scania R730 to najmocniejsza seryjnie produkowana ciężarówka świata. Napędza ją 730-konny silnik V8 osiągający 3500 Nm momentu obrotowego. Nie dziwi więc, że przekazaniu kluczyków do pierwszego zakupionego w Polsce egzemplarza musiała towarzyszyć wyjątkowa oprawa. Uroczyste uruchomienie silnika nastąpiło 18 marca na dziedzińcu jednej z Pereł Dolnego Śląska – XIII-wieczego zamku Książ.

„V8 to następca legendarnej linii silników z ponad 40-letnią tradycją, a Scania R730 posiada najmocniejszą wersję tej jednostki. Mam wielką przyjemność przekazać symboliczny kluczyk do pierwszej w Polsce Scanii o mocy 730 KM. Dziękujemy za wszystkie emocje, jakie towarzyszyły nam w ciągu ostatnich miesięcy – od momentu przyjęcia zamówienia, aż do dnia dzisiejszego” – powiedział Paweł Paluch, Dyrektor Marketingu Scania Polska, przekazując klucze na ręce Stefana Dynerowicza, właściciela Przedsiębiorstwa Transportu Zagranicznego z Witkowa Śląskiego.

„Mówiąc szczerze, w momencie składania zamówienia nie wiedziałem, że stanę się posiadaczem pierwszego takiego auta w Polsce. Jestem niezwykle dumny i szczęśliwy, bo udało mi się spełnić jedno z moich największych marzeń. To, że udało się zrealizować ten cel, to w dużej mierze zasługa moich współpracowników, rodziny oraz polskiego przedstawicielstwa Scanii. Dziękuję.” – powiedział Stefan Dynerowicz.

Ciągnik R730 dołączy do obecnie prawie 30-pojazdowej floty Przedsiębiorstwa Transportu Zagranicznego prowadzącego od ponad 20 lat usługi transportowe na terenie całej Europy.

„Królowa Szos będzie póki co pełniła funkcję reprezentacyjnego modelu w naszej międzynarodowej flocie, mam jednak wobec niej plany, które pozwolą wykorzystać pełnię jej mocy i możliwości. Na razie nie mogę powiedzieć więcej” – tak o motywach zakupu tajemniczo opowiedział Stefan Dynerowicz.
Tematy w artykule: Scania ciężarowe Scania R Scania V8

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Scania prezentuje nową serię R

Scania prezentuje nową serię R

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-25

Komentuj:

~koenigsegg 2011-03-22

Teraz niech jeszcze zatrudnią jakiegoś Litwina i będzie strach wyjechać z garażu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?