mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najpopularniejsze BMW będą też hybrydami

Najpopularniejsze BMW będą też hybrydami

BMW będzie kolejnym koncernem motoryzacyjnym, który postawi na hybrydy. Już wkrótce oferta firmy z Bawarii powiększy się o hybrydową serię 5, a nieco później również i o benzynowo-elektryczną "trójkę".

Najpopularniejsze BMW będą też hybrydami
Według zapowiedzi Norberta Reithofera, prezesa BMW, już w przyszłym roku do sprzedaży trafi BMW serii 5 ActiveHybrid, którego zapowiedź w postaci modelu koncepcyjnego można było oglądać na tegorocznej wystawie w Genewie. Władze niemieckiej firmy rozważają także na poważnie wprowadzenie napędu hybrydowego do serii 3. Jak na razie jednak, nie znamy daty premiery rynkowej tej wersji "trójki". W późniejszych latach o hybrydowe wersje powiększą się także oferty kolejnych modeli BMW.

Za takim krokiem stoi przede wszystkim konieczność wypełnienia coraz bardziej surowych norm emisji zanieczyszczeń, przede wszystkim dwutlenku węgla, jaki wprowadza Bruksela. W 2020 roku średnia emisja CO2/km nowych samochodów sprzedawanych na rynku europejskim ma wynosić 95 g/km. Za niespełnienie tych norm będą grozić spore kary. Na zakończenie ubiegłego roku średnia emisja sprzedawanej w Europie floty pojazdów BMW wynosiła 150 g/km. Choć jest to mniej niż w 2008 r. (156 g/km), to jednak takie tempo nie zapewnia spełnienia unijnych norm w 2020 roku.

Dlatego też dużo większą rolę w ofercie BMW będą spełniać hybrydy. Mają one pozwolić zredukować średnią emisję CO2 w latach 2008-202 o 25 procent.

Hybrydowe BMW seria 5 będzie drugą w ofercie BMW tzw. pełną hybrydą. Oznacza to, że będzie istniała możliwość jazdy wyłącznie w trybie elektrycznym. Obecnie taką możliwość daje jedynie BMW ActiveHybrid X6. Z kolei ActiveHybrid 7 jest tylko "mild hybrid", co oznacza, że silnik elektryczny jedynie wspomaga podczas jazdy jednostkę benzynową.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 5
BMW Seria 5
Cena podstawowa już od: 216 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
BMW Seria 3
BMW Seria 3
Cena podstawowa już od: 132 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
BMW X6
BMW X6
Cena podstawowa już od: 350 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

BMW X2 - kolejny crossover z Bawarii

Aktualności 2017-10-27

Komentuj:

Aldik 2010-05-20

Gdyby rząd obniżył podatki a ameryka odpuściła pewne zagrania to paliwo kosztowało by 2 zl i nikogo z nas by sie nie czepiał czy auto pali 10 czy 20 l...

~jaś 2010-05-20

pewno co do spalania to sami jeszcze nie wiedzą, BMW 3 to kwestia nieco dalszej przyszłości, może już coś tam wiedzą apropos piątki hybrydowej, ale też na razie jest tylko prototyp. Myślę, że spalanie będzie o ok. 20-30 proc. niższe niż porównywalnych wersji benzynowych

~basym 2010-05-20

nie zaszkodziłoby podać spalanie przy okazji takiego newsa... ogólnie ja jestem za tym wszystkim. niebawem żadna licząca firma nie będzie mogła zapomnieć o hybrydzie w swojej ofercie. spójrzcie na ceny paliw

~s 2010-05-19

Akurat nie ma się z czego cieszyć, bo hybrydy to średni pomysł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.