mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najpopularniejsze hybrydy 2006

Najpopularniejsze hybrydy 2006

Samochody o napędzie hybrydowym to obecnie ten kierunek, którym podąża większość producentów motoryzacyjnych, by stworzyć jak najbardziej ekologiczne pojazdy.

Najpopularniejsze hybrydy 2006

Największym rynkiem niemal od początku ich istnienia, co nie dziwi, są Stany Zjednoczone. Pierwszym tego typu modelem, jaki trafił do sprzedaży w USA, była Honda Insight. Było to na przełomie XX i XXI wieku. W 2000 roku łączna sprzedaż wszystkich hybryd na rynku amerykańskim wyniosła zaledwie 9.350 sztuk.

Choć od tego czasu minęło zaledwie sześć lat, to jednak bardzo wiele się zmieniło w tym obszarze. Przede wszystkim znacząco wzrosła liczba oferowanych modeli z napędem hybrydowym - można nabyć już kilkanaście takich aut, a liderami pod względem liczby oferowanych hybryd są Ford, Honda, Toyota oraz należąca do niej marka Lexus. Do wyboru są już auta typu sedan, coupe, a nawet bardzo popularne w Stanach SUV-y.

W tym czasie sprzedaż wzrosła aż o 2.200 procent, w całym 2005 roku Amerykanie nabyli 205.749 aut hybrydowych, a to wcale nie wygląda na koniec trendu rosnącego. W pierwszym półroczu tego roku sprzedano już ponad 116 tys. hybryd i zeszłoroczny rekord raczej na pewno zostanie pobity. Wprawdzie to zaledwie 1 procent łącznej sprzedaży samochodów w USA, jednak również i udział w rynku powinien w następnych latach znacząco rosnąć.

W czołowej dziesiątce najlepiej sprzedających się w tym roku hybryd rządzą zdecydowanie marki japońskie - po 3 modele mają Toyota i Honda, dodatkowo dwie Lexus. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Ford oraz Mercury.

1. Toyota Prius - 48.156 sprzedanych egz. - Drugi najstarszy na rynku amerykańskim model hybrydowy, ale zdecydowanie najbardziej znany i najbardziej popularny. Obecnie sprzedaż Priusa to prawie 50 proc. rynku aut hybrydowych.

2. Toyota Highlander Hybrid - 18.127 - Wprowadzony do sprzedaży w czerwcu 2005 r. SUV prześcignął Forda Escape - dotychczasowego lidera w tym segmencie .

3. Honda Civic Hybrid - 15.755 - W ubiegłym roku był drugi pod względem popularności, w tym zajmuje na razie trzecią pozycję.

4. Lexus RX 400h - 11.193 - Bazujący na popularnym modelu RX 330, RX 400h był pierwszym luksusowym SUV-em. W ubiegłym roku na trzecim miejscu.

5. Ford Escape Hybrid - 10.190 - Ford udowodnił, iż SUV-y też mogą być ekologiczne wypuszczając w 2001 r. pierwszego na rynku przedstawiciela tej klasy z napędem hybrydowym.

6. Toyota Camry Hybrid - 7.386 - Wersja ta jest dostępna na rynku zaledwie od maja i porównując tylko wyniki z maja i czerwca hybrydowe Camry plasuje się na drugiej pozycji za Priusem.

7. Honda Accord Hybrid - 3.245 - Wyposażony w silnik V6 hybrydowy Accord był pierwszym modelem, który aspirował także do znacznie lepszych osiągów.

8. Mercury Mariner Hybrid - 1.461 - Wprowadzony do sprzedaży w 2005 roku Mariner Hybrid bazował na płycie oraz napędzie Forda Escape. Wyższa cena, na skutek bardziej luksusowego wykończenia, sprawiła, iż nie jest tak popularny jak bliźniaczy Ford.

9. Lexus GS 450h - 525 - Na rynku zaledwie od paru miesięcy, pod maską silnik V8 osiągający porównywalne zużycie paliwa do silników V6.

10. Honda Insight - 489 - Pierwsze hybrydowe auto, jakie pojawiło się na rynku amerykańskim, jednak brak wystarczająco mocnego silnika sprawił, iż nie odniosła jakiegoś znaczącego sukcesu rynkowego. We wrześniu tego roku Honda zakończyła jego produkcję, a całkowicie nowy następca ma pojawić się w 2009 r.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Prius Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Prius

Podobne wiadomości:

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.