mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najpopularniejszy Chevrolet na prąd

Najpopularniejszy Chevrolet na prąd

Podczas gdy Europejczycy szykują się na premierę najpopularniejszego ostatnio Chevroleta ale w wersji hatchback, amerykańska marka prowadzi już zaawansowane prace nad Cruzem napędzanym silnikiem elektrycznym.

Najpopularniejszy Chevrolet na prąd
W dniu wczorajszym General Motors rozpoczął w Seulu oficjalne testy floty pojazdów z napędem elektrycznym zaprojektowanych na bazie modelu Chevrolet Cruze. Przy tym projekcie amerykański koncern współpracuje z firmami GM DAT, LG Chem (akumulatory) oraz LG Electronics (układy napędowe). Flota modeli Chevrolet Cruze EV oraz Lacetti Premiere będzie pierwszą wprowadzoną na drogi flotą pełnowymiarowych sedanów napędzanych silnikiem elektrycznym.

Testy drogowe mają pomóc w zdobyciu wiedzy w obszarze napędów elektrycznych, akumulatorów, kontroli mocy i ładowania. Na podstawie eksploatacji w rzeczywistych warunkach, uzyskane zostaną dane o poziomie akceptacji wśród klientów dla pojazdów z napędem elektrycznym, a także informacje o ich zachowaniach podczas prowadzenia takich pojazdów i ładowania akumulatorów.

Model Chevrolet Cruze EV jest wyposażony w akumulator o pojemności 31 kWh, generujący maksymalną moc 150 kW. Testowe auta będą szczegółowo nadzorowane w celu obliczenia zasięgu, który pojazd tego rozmiaru może osiągnąć w rzeczywistych warunkach eksploatacji. Według wstępnych testów przeprowadzonych przez producenta akumulatorów pojazdy te mogą osiągnąć zasięg nawet do 160 km. Samochody biorące udział w projekcie charakteryzują się przyspieszeniem od 0 do 100 km/h w 8,2 sekundy, przy maksymalnej prędkości na poziomie 165 km/h.

Korzystając z typowego gniazdka domowego o napięciu 220 v, model Cruze EV może zostać naładowany "do pełna" w 8-10 godzin. Jednym z celów floty demonstracyjnej jest także sprawdzenie specjalnego oprogramowania do szybkiego ładowania akumulatorów, które może znacząco skrócić czas ładowania.

Podczas gdy w innych modelach zestawy akumulatorowe zajmują powierzchnię bagażową samochodu, w Chevrolecie Cruze EV akumulatory zostały zamontowane w podwoziu. Pozwala to uzyskać taką samą pojemność przestrzeni bagażowej, jak w konwencjonalnych pojazdach z silnikami spalinowymi.

Podobne wiadomości:

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.