mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najpopularniejszy w Polsce model ma już 15 lat

Najpopularniejszy w Polsce model ma już 15 lat

W sobotę minęło dokładnie 15 lat od rozpoczęcia produkcji najbardziej przełomowego modelu w najnowszej historii czeskiej marki. Octavia pierwszej "koncernowej" generacji, z oznaczeniem kodowym A4 opuszczała linie montażowe w latach 1996-2011.

Najpopularniejszy w Polsce model ma już 15 lat
Skoda Octavia A4 była pierwszym zbudowanym od podstaw modelem, po włączeniu marki Skoda w struktury koncernu Volkswagena. Prace nad nią ruszyły krótko po wspomnianym połączeniu, bo już w roku 1992. Szerszej publiczności samochód zaprezentowano w kwietniu 1996 roku. Pięć miesięcy później ruszyła produkcja seryjna, a następnie sprzedaż. Samochód prawie natychmiast stał się bestsellerem na najbardziej wymagających rynkach europejskich.

Świeża, niebanalna linia nadwozia o włoskich korzeniach, konkurencyjna jakość montażu i zastosowane technologie oraz walory użytkowe sprawiły, że po Octavię ustawiły się długie kolejki, nie tylko w Czechach, ale także w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i krajach Beneluksu. Podobnym sukcesem zakończyła się prezentacja modelu na Wyspach Brytyjskich.    

Dodajmy, że koncern Volkswagen udostępnił Skodzie swoje najnowocześniejsze wówczas technologie, takie jak jednostki TDI, kompletny pakiet wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa, a także napęd na obie osie wykorzystujący sprzęgło typu Haldex.

Octavia była najbardziej popularnym modelem na polskim rynku w latach 2009-2010 i wszystko wskazuje na to, że w 2011 utrzyma pozycję lidera - w pierwszych 7 miesiącach 2011 roku sprzedano 11.221 sztuk tego modelu. Kolejne auta w rankingu, czyli Skodę Fabia i Opla Astrę, Octavia wyprzedza o odpowiednio 3.756 i 4.295 szt.

Łącznie wyprodukowano prawie półtora miliona egzemplarzy wszystkich wersji Octavii A4.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Octavia
Skoda Octavia
Cena podstawowa już od: 68 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

~tajpan 2011-09-07

Nie wiem doprawdy co Polacy widzą w tym modelu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando