mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najszybszy radiowóz świata!

Najszybszy radiowóz świata!

Już niedługo nikt nie powinien czuć się bezkarnie mknąc po brytyjskiej autostradzie M25. Nawet jeśli prowadzi szybki motocykl, lub jedno z superaut. Niedługo bowiem flota radiowozów londyńskiej Metropolitan Police powiększy się o najszybszy radiowóz świata - bolid Caparo T1.

Najszybszy radiowóz świata!
Brytyjski Caparo T1 należy do najszybszych aut dopuszczonych do poruszania się po drogach publicznych. Podczas wystawy samochodowej MPH’07 w Londynie, pokazano jego koncepcyjną wersję przystosowaną do pracy w Policji jako Rapid Response Vehicle, czyli radiowóz szybkiego reagowania. Biorąc pod uwagę możliwości jakimi dysponuje Caparo, określenie „szybkiego” można spokojnie zamienić na „błyskawicznego”. Pierwsza setka pojawia się już po niecałych trzech sekundach od startu zatrzymanego, osiągnięcie 160 km/h to kwestia zaledwie 5 sekund, natomiast prędkość maksymalna grubo przekracza 300 km/h.

Po zaprezentowaniu przez Caparo auta na MPH’07, londyńska Metropolitan Police wyraziła ogromne zainteresowanie tym drogowym bolidem wykorzystującym technikę prosto z toru F1. Podobno rozmowy są bardzo zaawansowane i wkrótce jedno z takich aut wyposażone w systemy łączności, kamerę na podczerwień i migającego niebieskiego „koguta” trafi do służby na M25 – jednej z obwodnic Londynu.

Czytaj także:

Caparo zadebiutuje w Goodwood 2006-06-28

Caparo T1: Ekonomiczny Sprinter 2006-04-21
Tematy w artykule: Caparo T1

Podobne wiadomości:

Caparo T1: Ekonomiczny Sprinter

Caparo T1: Ekonomiczny Sprinter

Samochody luksusowe 2006-04-21

Caparo zadebiutuje w Goodwood

Caparo zadebiutuje w Goodwood

Samochody luksusowe 2006-06-28

Komentuj:

~zdzieniu 2007-11-06

Taaak... pytanie kogo wpuszczą za kierownice i kto zapłaci za blacharkę :D

~bugatti 2007-11-05

Ale silnik V8 to za malo.Lepsze by bylo V10 albo V12

~ALESSIA 2007-11-05

MAM NADZIEJE ZE W BHAM, NIEWPADNA NA POPYSL WYMIANY VAUXHALLI NA COS TAKIEGO. A POLSKIM PIRATOM Z LONDKA GRATULUJE NOWEGO WROGA;))

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.