mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najtańszy pracownik na rynku

Najtańszy pracownik na rynku

Firma Autotrading Polska wprowadza do sprzedaży w Polsce auta dostawcze marki Gazela. To także zdecydowanie najtańszy samochód dostawczy na polskim rynku.

Najtańszy pracownik na rynku

Z samochodem dostawczym jest jak z pracownikiem fizycznym – ceniony za siłę, wytrzymałość oraz solidność, nie musi być piękny w każdym calu. Pierwsze wrażenie jakie sprawia oglądany z zewnątrz Gaz Gazela jest jednak pozytywne. Produkowana w rosyjskim Niżnym Nowogorodzie w znanej z Wołgi fabryce GAZ, dostawcza Gazela sylwetką nie odbiega znacząco od podobnych samochodów w swojej klasie. Wnętrze ciężarówki jest co prawda surowe, lecz na zdecydowaną pochwałę zasługują bardzo wygodne fotele. Pod maską czeka nieduży (2.134 cm3), ale o mocy aż 110 KM silnik diesla produkowany na licencji austriackiego Steyera, z systemem wtryskowym firmy Bosch, spełniający normę emisji spalin EURO-3. 110 KM mocy to znacznie więcej niż oferują najbliżsi konkurenci Gazeli, tacy jak Lublin i KIA K2500. Większa moc zwłaszcza przy ładunku o masie 1,5t umożliwia żwawe ruszanie i solidne przyspieszenie. Kolejna istotna cecha Gazeli wpływająca na możliwości przewożenia ciężkich ładunków to koła bliźniacze na tylnej osi. Wytrzymała konstrukcja ramy i podwójne koła czynią samochód stabilnym i pozwalają na przewożenie ładunków o dużo większym ciężarze niż podaje to producent.  

W porównaniu do konkurentów marek Lublin i KIA, Gazela posiada kilka ważnych wyróżników bardzo istotnych z punktu widzenia ekonomiki oraz komfortu jej użytkowania. Są to np. napęd 4x4 z blokadą mostów w razie potrzeby. To jedyny sposób na trudny teren, np. dla różnego rodzaju służb, takich jak energetyka, leśnictwo czy drogownictwo. To jednak jeszcze nie koniec niespodzianek. W trudnym dla wielu przedsiębiorstw okresie coraz więcej firm zwraca uwagę nie tylko na koszty zakupu, lecz także ekonomikę całego cyklu eksploatacji samochodów użytkowych. Gazela w wersji podstawowej - podwozie do zabudowy - kosztuje jedynie 38.900 zł netto. Oznacza to, iż Gazela to zdecydowanie najtańszy samochód dostawczy na polskim rynku.

Auta są dostępne w sieci dealerskiej obejmującej 37 punktów sprzedaży na terenie całej Polski.

Firma Autotrading Polska rozpoczęła działalność operacyjną w 2005 roku jako spółka wchodząca w skład Iberia Motor Capital Group i posiada ona wyłączne prawo importu do Polski samochodów Gazela z silnikiem na licencji Steyr. Ich producentem jest istniejąca od 1929 r. największa w Rosji fabryka motoryzacyjna - GAZ. W 2004 roku fabryka GAZ wyprodukowała łącznie ponad 230.000 różnego typu pojazdów. Wytwarzanie modelu rozpoczęło się w 1994 r. a w sierpniu bieżącego roku wyprodukowany został milionowy egzemplarz samochodu Gazela.

Plany sprzedaży na rok 2005 zakładają sprzedaż ok. 250 sztuk tych aut w Polsce. Na rok 2006 przewidywana sprzedaż to już 800 sztuk.

Komentuj:

~K.Gaborek 2007-07-27

proszę drodzy czytelnicy nie kupujcie tego badziewia bo to jest najgorszy produkt zjakim się spotkałem w swym życiu. na 8000 km na sewisie byłem 10 razy. to była największa pomyłka w moim długim życiu.

~energetyk 2006-11-26

Auto zakupiono nam na Pogotowie w 2006r. Silnik Andoria Mot- nadwozie zabudowane. W przeciągu pół roku uszkodzona została skrzynia rozrządowa(wymieniono na nową), pękła podstawa kolumny kierowniczej(wszyscy przeżyli),pękło kilka felg(na spaw3ach). W kabinie niesamowity chałas i drżenie-przenoszące się z napędu. Po 200km odechciewa się wszystkiego. U nas mają je wycofać(nie posiada nawet światła przeciwmgielnego tylnego). NIE POLECAM!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.