mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najtrudniej ukraść Volvo

Najtrudniej ukraść Volvo

Brytyjski Instytut Thatcham po raz drugi z rzędu przyznał firmie Volvo tytuł producenta aut najlepiej zabezpieczonych przed kradzieżą i włamaniem.

Prestiżowa nagroda BICSA 2005 w kategorii producent i modele objęła wszystkie samochody Volvo: S/V40 Classic oraz nowe Volvo S40/V50, S60/V70/XC70, C70, XC90 i S80.

Eksperci z The Motor Insurance Repair Reserch Centre (Thatcham) oceniali takie rozwiązania chroniące auta przez kradzieżą jak: blokada zapłonu lub kolumny kierownicy, zewnętrzne zamki, identyfikacja pojazdu, drugi zabezpieczający system mechaniczny, zewnętrzne szyby laminowane, jak również elektroniczne systemy zabezpieczeń (alarm, immobiliser) oraz zabezpieczenia kluczyka czy inne, dodatkowe zabezpieczenia. W kategorii zabezpieczenia przed włamaniem Instytut Thatcham brał pod uwagę takie rozwiązania zabezpieczające przed rabusiem jak system alarmowy, zewnętrzne zamki, zabezpieczenie kluczyka i elektronikę wewnętrzną oraz zabezpieczające szklenie i dodatkowe zabezpieczenia. Eksperci Instytutu uznali, że najlepiej w obu kategoriach wypadły samochody Volvo. W związku z tym Volvo Cars otrzymało prestiżowy tytuł producenta modeli najlepiej zabezpieczonych przed kradzieżą i włamaniem.

"Nagroda BICSA 2005  jest dla nas prawdziwym sukcesem. Zabezpieczenie auta przed kradzieżą i włamaniem stanowi istotny element bezpieczeństwa osobistego. Dlatego też uznanie firmy Volvo za najlepszego  producenta w tym obszarze jest dla nas dużym wyróżnieniem. Zwłaszcza, że tytuł ten został przyznany Volvo nie po raz pierwszy.” – powiedział dyrektor marketingu Volvo Auto Polska, Marcin Klimczewski.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.