mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Największa na świecie flota autobusów CNG

Największa na świecie flota autobusów CNG

Do 2013 roku firma MAN dostarczy do tureckiego przedsiębiorstwa transportowego EGO-Ankara 250 autobusów miejskich MAN Lion’s City G z napędem CNG. Będą to pierwsze w Turcji autobusy przegubowe zasilane gazem ziemnym. Pierwsza dostawa obejmująca 50 autobusów zostanie zrealizowana we wrześniu 2012. Następnie, co miesiąc będzie wysyłanych 25 pojazdów, dzięki czemu latem 2013 wszystkie zamówione autobusy znajdą się już w Ankarze. W umowie zagwarantowano opcjonalną dostawę dodatkowych 50 autobusów.

Największa na świecie flota autobusów CNG
Już na początku lat 90-tych ubiegłego wieku przedsiębiorstwo EGO-Ankara, dążąc do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza, rozpoczęło proces wprowadzania do swojej floty autobusów z napędem na gaz ziemny. Dzisiaj posiada największą na świecie flotę autobusów napędzanych gazem obejmującą 1090 autobusów miejskich MAN Lion’s Classic CNG. Zamówione ostatnio czterodrzwiowe autobusy przegubowe o długości 18 metrów posiadają przy drugich drzwiach składaną rampę dla wózków dziecięcych i wózków inwalidzkich. Oferują one pasażerom 36 miejsc siedzących i 116 stojących. Za napęd autobusu odpowiada wyjątkowo przyjazny dla środowiska sześciocylindrowy silnik na gaz ziemny E28 o mocy 310 KM. W celu ułatwienia pracy kierowcom klient wybrał automatyczną sześciostopniową skrzynię biegów ZF EcoLife wyposażoną seryjnie w system TopoDyn. Jest on odpowiedzialny za bieżące sterowanie skrzynią biegów przy uwzględnieniu uwarunkowań topograficznych. Najwyższy standard bezpieczeństwa zapewnia zainstalowana w komorze silnika instalacja gaśnicza. Na dachu pojazdu znajduje się 9 aluminiowych zbiorników gazu, każdy o pojemności 205 litrów. Autobusy będą produkowane w tureckim zakładzie MAN w Ankarze.

MAN jest wiodącym przedsiębiorstwem w dziedzinie autobusów z napędem na gaz ziemny. Do tej pory firma dostarczyła już ponad 5.000 autobusów i podwozi z silnikiem na gaz ziemny. W ostatnich kilku latach firma MAN posiada średnio ponad 44 procent udziałów w europejskim rynku autobusów z napędem gazowym. Podstawę tego sukcesu stanowią nowoczesne silniki na gaz firmy MAN o pięciu różnych mocach w przedziale od 162 kW (220 KM) do 228 kW (310 KM).

Podobne wiadomości:

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Autosan chce sprzedawać gaz

Autosan chce sprzedawać gaz

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.