mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Największy Ford gotowy do pracy

Największy Ford gotowy do pracy

Pomieści jeszcze więcej materiałów i innego towaru, dostępny w wielu różnych wersjach, w tym 18-miejscowej oraz największej Jumbo. Nowy Ford Transit, który dopełnia rodzinę Transita, wjedzie niebawem na europejskie drogi i zamierza ostro namieszać w segmencie pełnowymiarowych aut dostawczych.

Największy Ford gotowy do pracy
Pojawienie się nowego Transita to kolejny etap procesu reorganizacji rodziny dostawczych modeli Forda na europejskim rynku. Przypomnijmy, do rodziny tej należą już Transit Custom oraz Transit Connect - oba modele mogą się pochwalić zdobyciem tytułu Van of the Year, odpowiednio 2013 i 2014 (szlachectwo zobowiązuje - nowy Transit również będzie chciał zdobyć to wyróżnienie). Niebawem pojawi się jeszcze najmniejszy w tym gronie Transit Courier (druga połowa roku). Nie można też zapomnieć o osobowych odpowiednikach Transitów, czyli modeli z rodziny Tourneo (Custom, Connect i nieco później Courier).

Efektem tak licznej rodziny był tegoroczny jubileusz wyprodukowania 7-milionowego Transita od 1965 roku. Nie dziwi więc, że obecnie jest to jeden z najpopularniejszych modeli w segmencie pojazdów dostawczych, a nowe generacje mają sprawić, że jego pozycja będzie jeszcze rosła.

Sprawić ma to jednak przede wszystkim szeroka dostępność oferowanych wersji. Można wybrać Transita w aż 450 konfiguracjach - każdy powinien więc znaleźć idealną propozycję dla siebie. Trzy główne warianty nadwoziowe modelu jednoznacznie definiują przeznaczenie Transita. Wersja van będzie idealna do przewozu wszelkiej maści towaru w zamkniętej "budzie", choć oferuje także odmianę z większą liczbą miejsc siedzących. Dostępne są dwa rozstawy osi (3.300 i 3.750 mm), trzy długości (5.531, 5.981 i 6.704 mm), dwie różne wysokości, masa całkowita od 2.900 do 4.700 kg i wreszcie napęd na przednią bądź tylną oś, a także na wszystkie koła.

Jednak wariantem przeznaczonym do przewozu większej liczby osób jest Transit Bus. Te same rozstawy osi, długości i wysokości nadwozia co w vanie, jednak napęd tylko na koła tylnej osi. Wewnątrz trzy różne konfiguracje siedzeń - 12-, 15- oraz 18-osobowa (razem z kierowcą).

I wreszcie trzecia odmiana Transita, czyli podwozie z kabiną. W tej wersji istnieje najwięcej możliwości konfiguracyjnych. Aż cztery rozstawy osi, pięć długości nadwozie, kabina pojedyncza bądź podwójna, masa całkowita od 3.100 do 4.700 kg, różne wysokości kabiny i również trzy rodzaje napędu (FWD, RWD oraz AWD).

W porównaniu do poprzednika możliwości transportowe nowego Transita zwiększyły się nawet o 11 proc. Przykładowo Transit van o długości 5.531 mm zwiększył objętość przestrzeni ładunkowej z 10,3 do 11,0 m3. Pomieści 4 Europalety, a długość przestrzeni ładunkowej liczona po podłodze przekracza 3 metry. Pojemność największej odmiany, określanej mianem Jumbo, wynosi 15,1 m3, a długość przestrzeni ładunkowej to 4.256 mm.

Nie tylko więcej miejsca na ładunek, ale i funkcjonalne rozwiązania będą atutami Transita. Przykładowo boczne przesuwne drzwi są największe w tym segmencie (1,3 m), nisko zawieszony tylny zderzak służy za wygodny schodek, zaś dobrą widoczność w części ładunkowej zapewnia oświetlenie LED-owe.

Nowy Transit napędzany będzie 2,2-litrową jednostką wysokoprężną w trzech odmianach - o mocy 100, 125 i 155 KM, która współpracuje z sześciobiegową skrzynią manualną. Średnie spalanie Transita wynosić będzie 6,4 l/100 km. Wśród nowoczesnych rozwiązań wspomagających kierowc znajdziemy m.in. adaptacyjny tempomat, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, kamerę cofania, system monitorujący ciśnienie opon. Stabilność podczas jazdy zapewnia zaś najnowszej generacji układ ESP z funkcją Curve Control.

Nowy Ford Transit będzie oferowany na sześciu kontynentach. Wersje na rynek europejski będą wytwarzane w tureckiej fabryce Forda w Kocaeli. W sprzedaży pierwsze egzemplarze pojawią się na początku wiosny br.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 81 684 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Vany mogą więcej

auto motor i sport 0000-00-00

Podobno brakuje im wdzięku. Może. Za to są coraz bardziej praktyczne. Oto nowe vany na ten i przyszły rok.  

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.