mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Grupa Wróbel uruchomiła we Wrocławiu nowy salon marki Mercedes-Benz. Jest to najpoważniejsza inwestycja zrealizowana w historii firmy, a zarazem największy i najnowocześniejszy salon niemieckiej marki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

We wtorkowe popołudnie odbyło się uroczyste otwarcie obiektu, na  którym goście zostali przywitani przez prezesa Grupy Wróbel Michała Łuczaka oraz prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Oprócz zarządu firmy i przedstawicieli władz miasta, w spotkaniu wzięli udział również reprezentanci Generalnego Wykonawcy – firmy Erbud S.A. oraz projektant obiektu.

Od dziecka fascynowały mnie samochody, ich piękno, technika, szybkość. Luksusowe samochody potrzebują luksusowej oprawy, która wzbudza emocje. Dla mnie luksus architektury to kubatura, przestrzeń, światło i wysokość wnętrz – kontynuował. Największym wyzwaniem przy tworzeniu projektu, było sprowadzenie do wspólnego mianownika: wymagań producenta, wizji inwestora oraz własnych przemyśleń, wciąż mając na uwadze główną myśl, że budynek musi funkcjonować jak maszyna, bardzo sprawna maszyn. I to się udało – powiedział projektant Leszek Łękawa z pracowni architektonicznej Impressio.

Nowa i największa inwestycja Grupy Wróbel mieści się we Wrocławiu przy ul. Granicznej 4a. - Lokalizacja w sąsiedztwie lotniska, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i galerii handlowej jest z pewnością dużym atutem obiektu.

Obiekt zajmuje 9 424 m kw. powierzchni użytkowej, czyli pięć razy więcej niż w poprzedniej siedzibie. Znalazło się tam miejsce dla: 45 samochodów ekspozycyjnych, stanowisko dedykowane modelom AMG, G Corner, centrum samochodów zabytkowych, Van ProCenter, 24 podnośników serwisowych, trzy myjnie (w tym jedna automatyczna), magazyn opon, 320 miejsc parkingowych, centrala administracyjna firmy i kawiarnia Etno Cafe. Wartość inwestycji wniosła ponad 50 mln zł.

Obok salonu głównego wybudowano salon sprzedaży samochodów używanych - wrocławski dealer posiada największy stock samochodów używanych w Polsce. Nowa siedziba pozwoli realizować plany niemieckiego koncernu, który do 2020 r. chce wprowadzić kilkadziesiąt nowych aut, w tym część zupełnie nowych modeli.

- Nowy salon to zwieńczenie 25 lat działalności naszej firmy. Z małego warsztatu przy Maślickiej doszliśmy aż tutaj. Z małej, rodzinnej firmy, staliśmy się jednym z największych dealerów w kraju i równocześnie bardzo ważnym punktem na mapie polskiego biznesu, ale wciąż dbamy o wartości rodzinne i na pierwszym miejscu stawiamy człowieka, bo to ludzie są fundamentem naszego sukcesu. Dzisiaj jesteśmy już firmą ogólnopolską, posiadamy 9 oddziałów Mercedes-Benz na terenie pięciu województw, ale Wrocław zawsze będzie nam szczególnie bliski, bo stąd się wywodzimy i szczególnie cieszy to, że mamy realny wpływ na jego rozwój – powiedział  Michał Łuczak, prezes Grupy Wróbel.


Podobne wiadomości:

Mercedes klasa S Coupe - Prior Design na...

auto motor i sport 2016-12-19

Obniżony, poszerzony i do tego na eleganckich 20-calowych kołach. Oto klasa S Coupe z pakietem przygotowanym przez firmę Prior Design.  

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Mercedes-AMG Project One - Z F1 na drogi

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?