mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Największy test aut flotowych w Polsce

Największy test aut flotowych w Polsce

Tegoroczna Edycja Wielkiego Testu Flotowego, organizowanego przez magazyn decydentów branży flotowej FLOTA, odbędzie się  2 i 3  kwietnia na warszawskim lotnisku Bemowo-Babice. W tym roku do walki o miano najlepszego auta flotowego stanie  88 samochodów. Zostaną one przetestowane przez 120 fleet managerów, czyli osób zarządzających parkami samochodowymi w firmach.

Największy test aut flotowych w Polsce

Po raz pierwszy impreza została zorganizowana w 2005 r. i od tamtego czasu urosła do rangi największego tego typu wydarzenia w Europie Środkowej. Wielki Test Flotowy polega na praktycznym sprawdzianie samochodów na autodromie. Trenerzy doskonalenia techniki jazdy z  Polskiego Stowarzyszenia Motorowego przygotowali specjalne próby, podczas których uczestnicy będą mogli zapoznać się z osiągami i właściwościami jezdnymi startujących w konkursie aut. 

Próby zaplanowano w taki sposób, aby sprawdzić możliwie jak najwięcej elementów konstrukcyjnych samochodów. Impreza jest jedyną  szansą na porównanie tak szerokiej grupy pojazdów podczas jazdy. Wydarzenie to daje wyjątkową szansę osobom odpowiedzialnym za wybór samochodów służbowych do skonfrontowania swoich potrzeb z aktualną ofertą rynkową.

Testowane auta podzielone są na segmenty. Klasę luksusową oceniać będą prezesi najwiekszych firm w Polsce, pozostałe klasy zostaną poddane ocenie osób odpowiedzialnych za zarządzanie parkami samochodowymi.

Wyniki Wielkiego Testu Flotowego zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2007 r. podczas uroczystej Gali Fleet Awards, która odbędzie się w Hotelu Westin w Warszawie.

Specjalnie dla uczestników Testu zostaną zorganizowane dodatkowe jazdy samochodami sportowymi Fiatem Panda Cup w wersji rajdowej i Kią pro cee'd w wersji wyścigowej.


Podobne wiadomości:

O bezpieczeństwie flot

O bezpieczeństwie flot

Aktualności 2010-03-12

Znamy najlepszych w branży flotowej

Znamy najlepszych w branży flotowej

Aktualności 2008-04-18

Komentuj:

~były uczestnik 2008-04-06

Zapomnieliście tylko napisać, że impreza polega na tym, że wprawdzie dookoła stoi masę samochodów, ale uczestnicy "modlą się" żeby być jednym z kilku wylosowanych, którzy będą mogli kawałeczek się przejechać. Najgorsze jest to że 95% samochodów stoi, a jeździ tylko kilka. Co roku nabiera się to sporo osób, dzięki właśnie takim jak ten artykułom.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Czeski producent wchodzi z impetem w 2017 rok, kontynuując pozytywny trend z roku poprzedniego. W samym styczniu Skoda dostarczyła rekordową liczbę samochodów, notując najwyższe wzrosty w Europie Wschodniej i Środkowej.