mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Największy zlot fanów marki Jeep

Największy zlot fanów marki Jeep

Tegoroczna edycja Euro Camp Jeep 2007, największej imprezy zrzeszającej fanów i entuzjastów samochodów marki Jeep przyciągnęła prawie dwa tysiące odwiedzających. W tym roku impreza odbyła się w malowniczym regionie Rodanu i Alp, w południowej Francji.

Największy zlot fanów marki Jeep

Ze względu na duże zainteresowanie, Euro Camp Jeep odbywał się w dwóch turach. Pierwsza połowa uczestników bawiła się w dniach od 30.06 do 3.07, natomiast druga od 4.07 do 07.07. Impreza miała miejsce w jednym z najbardziej malowniczych miejsc Francji, słynnego z wapiennych grot oraz rzeki Ardèche. Nie zabrakło tam uczestników z Polski, reprezentowanych w tym roku przez dziesięć załóg samochodowych oraz silną grupę dziennikarzy. Wszyscy mieli okazję przetestować swoje auta w bardzo ciężkim terenie, na przepięknych szutrowych szlakach gór regionu Ardeche oraz na długich trasach z Polski aż na południe Francji i z powrotem.

„Coraz większa popularność Euro Camp Jeep to nie tylko efekt rosnącej sprzedaży pojazdów tej marki, ale i miara pasji, jaką nasza klientela żywi dla marki Jeep i jej wartości, nie zważając na żadne granice.” – powiedział Thomas Hausch, wiceprezes ds. światowej sprzedaży i marketingu Chrysler Group.

Uczestnicy zlotu mieli okazję zobaczyć nowy model Jeep’a Grand Cherokee, który po restylingu nadwozia i wnętrza po raz pierwszy pokazywany jest w Europie. Samochód ten otrzymał zmodernizowany silnik 4.7L V-8 o obniżonym w stosunku do poprzednika zużyciu paliwa, mimo zwiększenia  mocy i momentu obrotowego. Nowy Grand Cherokee posiada szereg niespotykanych przedtem elementów wyposażenia funkcjonalno-komfortowego, m.in. kombajn multimedialny MyGIG, system kontroli prędkości zjazdu w trudnych warunkach off-roadowych Hill Descent Control, system regulacji zatrzymania na wzniesieniu dla płynnego ruszania pod górę Hill Start Assist oraz układ ograniczający zarzucanie przyczepy pod czas holowania Trailer Sway Control.

Podczas tegorocznego Euro Camp Jeep odbył się także europejski debiut pojazdu koncepcyjnego Jeep Trailhawk, którego premiera światowa uświetniła styczniowy salon samochodowy NAIAS 2007 w Detroit. Trailhawk łączy tradycyjne własności off-roadowe czterodrzwiowego Wranglera Unlimited z wyszukaną elegancją autostradowego kabrioletu, tworząc unikalny w swej formie projekt ikonicznej marki Jeep.

Podczas Euro Camp Jeep wszyscy kierowcy mogli zgłębiać tajniki technik jazdy 4x4 korzystając z pomocy instruktorów off-roadu. Obowiązywało tam hasło „Ostrożnie z przyrodą – Tread Lightly” – czyli jazdy off-road w sposób rozważny i odpowiedzialny, z myślą o ochronie środowiska naturalnego.

Czytaj także:

Słaby Gladiator (2006-08-22)

Euro Camp Jeep 2006 (2006-07-13)

Piąty Euro Camp Jeep (2005-07-15)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Jeep
Tematy w artykule: Jeep

Podobne wiadomości:

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Jeep Wrangler zadebiutował w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom

Jeep Wrangler od Vilner - nie taki złom

Aktualności 2017-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.