mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Wakacje ruszyły, a wraz z nimi zwiększył się ruch na polskich drogach. Specjaliści z serwisu korkowo.pl sprawdzili jak wygląda sytuacja na polskich drogach w ostatnich miesiącach. Po których miastach jeździ się najwolniej?

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Niestety, co roku sytuacja na polskich się pogarsza. W porównaniu do poprzedniego roku, w 60 proc. analizowanych miast prędkość zmniejszyła się. Tylko Bydgoszcz, Szczecin i Lublin przyspieszyły, a w Poznaniu prędkość nie uległa zmianie. Specjaliści szacują, że pogorszenie sytuacji na polskich drogach może wynikać z wprowadzenia w kilku miastach strefy "tempo 30" oraz rozległych remontach dróg miejskich.

Jak co kwartał, serwis korkowo.pl publikuje ranking najwolniejszych miast. Która metropolia zasłużyła na ten niechlubny tytuł wiosną 2017?

Najwolniejszym miastem w Polsce jest Warszawa, a tuż za nią plasuje sie Łódź. Na trzecim miejscu znalazły się Katowice i Poznań. Z kolei kierowcy poruszają się najszybciej po Szczecinie, Lublinie i Bydgoszczy, gdzie prędkość zbliża się do maksymalnej, dozwolonej w terenie zabudowanym - co jest nie lada osiągnięciem.W ścisłym centrum sytuacja mocno się zmienia. Tylko Łódź znajduje się na podium rankingu prędkości sródmiejskich. Najszybszy jest Kraków, gdzie kierowcy uzyskali średnią prędkość 24 k/h. Trochę szybciej można się przemieszczać we Wrocławiu i Łodzi. Najmniej problemów z przejechaniem przez centrum mieli mieszkańcy Katowic, gdzie średnia prędkość wyniosła 38 km/h. Żadne inne miasto nawet nie zbliżyło się do wyniku stolicy Województwa Śląskiego.

Tematy w artykule: ranking korki

Podobne wiadomości:

Ranking ADAC - oto najlepsze samochody wg Niemców

Ranking ADAC - oto najlepsze samochody wg...

Aktualności 2015-11-18

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.