mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Yanosik po raz kolejny sprawdza prędkość w polskich miastach. Tym razem porównuje tempo pomiędzy wiosną a latem. Różnica w prędkości wynosi ok 4-5 km/h. Średnia prędkość jazdy w najwolniejszym mieście wynosi 39,3 km/h.

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Twórcy systemu Yanosik przeanalizowali dane z tegorocznej wiosny i lata pod kątem rankingu najwolniejszych miast w Polsce. Pod uwagę brano informacje o natężeniu ruchu drogowego w godzinach od 7 do 18, pozyskane z popularnej aplikacji. Każdy użytkownik Yanosika mógł aktywnie się przyczynić do stworzenia raportu.

Okazuje się, że w niektórych miastach warunki panujące latem są diametralnie inne niż w okresie wiosennym. Największe różnice zanotowano w Warszawie – latem kierowcy przyspieszyli średnio o ponad 5 km/h. Z kolei w Lublinie, Krakowie i Poznaniu różnica wyniosła 4 km/h. Tylko Gdańsk oparł się sezonowości.Badania uwzględniały także prędkości w samych centrach miast, które są wyraźnie niższe niż te, które zmierzono poza centrum. Wszystko z powodu strefy tempo 30 w centralnych częściach miast. Wszystko po to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Najwolniejsze miasta w Polsce to Kraków, Poznań, Łódź, Warszawa, Szczecin i Wrocław. Średnie prędkości są tam niższe niż 30 km/h. Natomiast w rankingu średnich prędkości w centrach miast najkorzystniej wypadł Lublin i Katowice – szczególnie gdy zestawimy te miasta z Krakowem. Różnica wynosi kolejno 8 km/h i 10 km/h.Zwycięskim miastem w tegorocznym rankingu jest Wrocław – średnia prędkość w stolicy Dolnego Śląska wynosi 39 km/h. W poprzednich rankingach najwyższe miejsca na podium należały do Warszawy, Łodzi i Katowic. Jednak w sezonie wakacyjnym sporo się zmienia, a Wrocław jest jednym z najpopularniejszych kierunków dla turystów. Drugie miejsce na podium należy do Krakowa (40,1 km/h), a trzecie do Gdańska (41,6 km/h). Najszybszym miastem w tegorocznym zestawieniu są Katowice – średnia prędkość przejazdu sięga prawie 51 km/h.

Tematy w artykule: ranking korki

Podobne wiadomości:

Ranking ADAC - oto najlepsze samochody wg Niemców

Ranking ADAC - oto najlepsze samochody wg...

Aktualności 2015-11-18

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

~Huj 2017-11-21

Ten janosik to syf, dawno go już wywaliłem. Zamula tel i zbiera wszystkie reklamy na tel. Po miesiącu byłem w szoku że na tel mam 10000 obrazków

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.