mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nanjing ożywi Streetwise

Nanjing ożywi Streetwise

Nowy właściciel należącej jeszcze niedawno do Brytyjczyków marki MG zamierza wznowić produkcję auta bazowanego ma modelu ZR, w lekko uterenowionej wersji. Inspiracją dla stworzenia tego auta był Rover Streetwise.

Nanjing ożywi Streetwise

Świeża seria samochodów wypuszczanych spod skrzydeł chińskiego Nanjing będzie posiadać podobne nazewnictwo jak auta z gamy BMW (Seria 3, 5, 7).  Odpowiednikiem będą modele, które figurowały wcześniej pod nazwami ZR, ZS oraz ZT. Do gamy dołączy w późniejszym czasie sportowy roadster.

Nawiązując do nieoficjalnych informacji, wchodząca na rynek Seria 3 będzie wyposażona w zawieszenie o zwiększonym prześwicie, plastikowe elementy ochraniające nadwozie, nadające mu terenowego charakteru. Takie posunięcie zostało spowodowane gustami rynku japońskiego, gdzie wskaźniki sprzedaży pokazują, że tamtejszym klientom podobają się auta z pseudo off-roadowymi dodatkami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że samochód, który pojawi się na rynku europejskim będzie pozbawionych takich elementów. Auto będzie nawiązywać do konwencjonalnego designu modelu ZR. Wspomniany model Streetwise pojawił się na rynku pomiędzy 2003, a 2005 rokiem. Pomimo tego, że spadła na niego lawina krytyki, wyniki sprzedaży okazały się całkiem dobre.

Jak dotąd największą tajemnicą owiany jest model ze środka brytyjsko-chińskiej stawki. Auto z Serii 5 jest jak dotąd jedynym modelem, który został wstępnie zaprezentowany, co potwierdziło spekulacje, że nowe modele produkowane przez Nanjing otrzymają całkiem nowy design i nie będą w większej części odgrzewanym modelem z lat ubiegłych.

Chińczycy rozpoczęli już produkcję modeli TF w Chinach, natomiast powrót do legendarnej fabryki w Longbridge nastąpi najprawdopodobniej już w czerwcu tego roku.

Czytaj także:

"Nowe" modele MG schodzą z chińskiej taśmy (2007-03-27)

Nanjing wskrzesi markę Austin? (2007-02-20)

Powrót MG już w marcu (2007-01-31)

Tematy w artykule: Nanjing

Podobne wiadomości:

Chiński alians

Chiński alians

Aktualności 2007-09-04

Powstanie chiński gigant motoryzacyjny?

Powstanie chiński gigant motoryzacyjny?

Aktualności 2007-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.