mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nanjing wskrzesi markę Austin?

Nanjing wskrzesi markę Austin?

Firma Nanjing Automotive Corporation, która jest obecnie właścicielem marki MG oraz wszystkich obiektów produkcyjnych w brytyjskim Longbridge, zamierza zabrać się za przywrócenie do życia marki Austin.

Nanjing wskrzesi markę Austin?

W momencie wykupu chiński producent przejął na siebie cały dobytek stworzony przez MG. W tym składzie pojawiły się takie marki jak Austin, Morris oraz Wolseley. W zeszłym tygodniu jeden z dyrektorów zarządzających azjatycką marką zakomunikował, że przynajmniej jedna z nich zostanie ponownie przywrócona do produkcji wraz z gamą odświeżonych modeli. Wybór padł na markę Austin, pod logiem której produkowane będą samochody należące do klasy budżetowej.

Paul Stowe, dyrektor ds. jakości w NAC oświadczył na stronie internetowej MG-Rover o tym, że marka Austin posiada bardzo ogromny potencjał rynkowy. Dodał też, że dzięki niej firma będzie mogła tworzyć samochody przeznaczone na zupełnie inny rynek niż MG. Pierwsze oznaki działań w kierunku przywrócenia aut marki Austin na taśmę produkcyjną zobaczymy już w przeciągu następnych pięciu lat.

W marcu ruszy już produkcja pierwszych samochodów MG o nazwie TF2 (roadster), a także 7Z (sedan). Część produkcji będzie się odbywać w macierzystej fabryce umiejscowionej w brytyjskim Longbridge. Najprawdopodobniej pod znakiem Austin produkowane będą odświeżone wersje samochodów, które przeszłości występowały pod nazwą MG ZR oraz MG ZS.

Czytaj także:

Powrót MG już w marcu (2007-01-31)

Rover jako Roewe (2006-10-16)

Rover do Forda? (2006-09-19)

Tematy w artykule: sebastian

Podobne wiadomości:

Sebastian Vettel kierowcą Ferrari!

Sebastian Vettel kierowcą Ferrari!

Aktualności 2014-11-20

Komentuj:

~andy warchoł 2007-02-20

otoz jedrusiu, klasa budzetowa to tak zwane samochody z nizszej polki, dla plebsu. Tak jak w niedawnych czasach takim samochodem byl fiat 126p potocznie nazywany maluchem ;) tak teraz pewnie chinczycy beda chcieli zrobic jakas masowke

~jedrus 2007-02-20

a coz to takiego klasa budżetowa??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.