Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nanjing wskrzesi markę Austin?

Nanjing wskrzesi markę Austin?

Firma Nanjing Automotive Corporation, która jest obecnie właścicielem marki MG oraz wszystkich obiektów produkcyjnych w brytyjskim Longbridge, zamierza zabrać się za przywrócenie do życia marki Austin.

Nanjing wskrzesi markę Austin?

W momencie wykupu chiński producent przejął na siebie cały dobytek stworzony przez MG. W tym składzie pojawiły się takie marki jak Austin, Morris oraz Wolseley. W zeszłym tygodniu jeden z dyrektorów zarządzających azjatycką marką zakomunikował, że przynajmniej jedna z nich zostanie ponownie przywrócona do produkcji wraz z gamą odświeżonych modeli. Wybór padł na markę Austin, pod logiem której produkowane będą samochody należące do klasy budżetowej.

Paul Stowe, dyrektor ds. jakości w NAC oświadczył na stronie internetowej MG-Rover o tym, że marka Austin posiada bardzo ogromny potencjał rynkowy. Dodał też, że dzięki niej firma będzie mogła tworzyć samochody przeznaczone na zupełnie inny rynek niż MG. Pierwsze oznaki działań w kierunku przywrócenia aut marki Austin na taśmę produkcyjną zobaczymy już w przeciągu następnych pięciu lat.

W marcu ruszy już produkcja pierwszych samochodów MG o nazwie TF2 (roadster), a także 7Z (sedan). Część produkcji będzie się odbywać w macierzystej fabryce umiejscowionej w brytyjskim Longbridge. Najprawdopodobniej pod znakiem Austin produkowane będą odświeżone wersje samochodów, które przeszłości występowały pod nazwą MG ZR oraz MG ZS.

Czytaj także:

Powrót MG już w marcu (2007-01-31)

Rover jako Roewe (2006-10-16)

Rover do Forda? (2006-09-19)

Tematy w artykule: sebastian

Podobne wiadomości:

Sebastian Vettel kierowcą Ferrari!

Sebastian Vettel kierowcą Ferrari!

Aktualności 2014-11-20

Komentuj:

~andy warchoł 2007-02-20

otoz jedrusiu, klasa budzetowa to tak zwane samochody z nizszej polki, dla plebsu. Tak jak w niedawnych czasach takim samochodem byl fiat 126p potocznie nazywany maluchem ;) tak teraz pewnie chinczycy beda chcieli zrobic jakas masowke

~jedrus 2007-02-20

a coz to takiego klasa budżetowa??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj