mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Naprawisz tam tylko auta pięcioletnie i starsze

Naprawisz tam tylko auta pięcioletnie i starsze

Auta kilkuletnie, po okresie gwarancji, rzadko trafiają do autoryzowanych serwisów. Stąd też pomysł Grupy PGD, by dla właścicieli takich właśnie samochodów przygotować dedykowany serwis wielomarkowy.

Naprawisz tam tylko auta pięcioletnie i starsze
Uruchomiony w Krakowie serwis Specbox jest przeznaczony dla posiadaczy aut różnych marek, które jednak mają pięć albo więcej lat. Jak przekonują pomysłodawcy, dla takich samochodów są przygotowane precyzyjnie wyliczone i ujęte w pakiety ceny usług. To, w połączeniu z przeniesieniem wyceny i umawiania do internetu, sprawia, że ceny już na pierwszy rzut oka wyglądają atrakcyjnie. Przykład? Wymiana oleju i filtra w Focusie II 1,6 już za 99 złotych.

W Grupie PGD uznano, że organizowane przez producentów i dealerów akcje serwisowe dla starszych samochodów to za mało i że potrzebne jest całościowe rozwiązanie. Jego atrakcyjność dla klientów udało się osiągnąć dzięki kilku elementom. Pierwszym jest nadanie serwisowi charakteru e-commerce, gdzie cały proces, od wyboru usługi, przez jej wycenę, do umówienia na jej realizację odbywa się za pośrednictwem formularza internetowego. To bodaj pierwsze w Polsce tak kompletne rozwiązanie e-commerce w serwisie samochodów.

- Nie dość, że już na wstępie pozwala na obniżkę kosztów obsługi, to już na tym etapie klient może przekonać się, jak atrakcyjne są przygotowane dla niego wyceny − przekonuje odpowiedzialny za projekt Specbox Zygmunt Cesnyka, dyrektor ds. wdrożeń Grupy PGD.
    
Oszczędności dla klientów biorą się także ze stosowania do napraw części alternatywnych. - Im starszy samochód, tym na rynku większy wybór konkurencyjnych cenowo części dobrej jakości, a efekt skali pozwala nam także wynegocjować dodatkowe rabaty. Stąd biorą się naprawdę istotne oszczędności dla klientów, którzy nie muszą już dbać o zachowanie gwarancji producenta – tłumaczy Zygmunt Cesnyka. Na wykonaną usługę i zamontowane części udzielana jest dwunastomiesięczna gwarancja.

Pakiety proponowanych usług przygotowane zostały dla czternastu marek i zostały pogrupowane w siedem kategorii. Obejmują czynności związane z wymianą elementów eksploatacyjnych oraz tych, które ulegają najczęstszym awariom.

Serwis działa na razie tylko w Krakowie, ale Grupa GPD, wierząc w jego powodzenie, planuje uruchamianie kolejnych.

Podobne wiadomości:

Import samochodów - nadal ściągamy stare auta

Import samochodów - nadal ściągamy stare auta

Aktualności 2016-03-30

Jakie samochody kupują Polacy?

Jakie samochody kupują Polacy?

Aktualności 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.