mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nareszcie Hołek

Nareszcie Hołek

Pierwsze zwycięstwo Krzysztofa Hołowczyca w tym sezonie

Zwycięzcą trzeciej eliminacji RSMP został Krzysztof Hołowczyc. Jest to pierwsze zwycięstwo Krzyśka w tym sezonie nowym Peugeot 206 WRC. Drugi na mecie zameldował Janusz Kulig z prawie 8 sekundową stratą. Tegoroczna edycja Rajdu Krakowskiego miała swoją dramaturgię. Podczas pierwszego dnia zawodów wypadkowi uległ Leszek Kuzaj i musiał się wycofać z rajdu. Również Janusz Kulig zapoznał się z małopolskim plenerem – bez poważnych konsekwencji. Gdzie dwóch wypada z trasy tam trzeci korzysta – jak mówi stare polskie przysłowie. Hołowczyc nie popełnił żadnego błędu i wyrobił sobie sporą przewagę na Kuligiem i resztą stawki. Drugi dzień to wielka pogoń Forda Focusa WRC za Peugeot 206 WRC. Dzięki rewelacyjnej jeździe J. Kuliga strata do prowadzącego Hołka zmniejszyła się do około 8 sekund. Gdyby Kulig miał jeszcze do przejechania parę OS-ów, wynik tej „zabawy” mógłby być inny. Po Rajdzie Krakowskim liderem klasyfikacji generalnej został właśnie Hołek i chociaż dalej jego jazda nie jest jeszcze taka jakby tego oczekiwali kibice to jednak dąży on sukcesywnie do zamierzonego celu, jakim jest tytuł Mistrza Polski RSMP 2001.