mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Narkotestery w akcji

Narkotestery w akcji

W ciągu roku działalności z wykorzystaniem narkotesterów polska policja przebadała prawie 33 tys. kierujących. Dzięki temu ujawniono 874 osoby kierujące pod wpływem środków odurzających.

W ramach prowadzonych działań Sektorowego Programu Operacyjnego Transport (SPOT) polska policja zakupiła w 2007 roku 70 tys. narkotesterów Rapid Star. Na razie wykorzystano prawie 33 tys. testów. Termin wykorzystania pozostałych upływa w III kwartale 2009 roku.

Sektorowy Program Operacyjny Transport powstał w 1996 roku. Do elementów strategii działania należy m.in. wspieranie nowych rozwiązań technicznych ulepszających pracę policjantów ruchu drogowego.

W związku z wysokim poziomem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze strony nietrzeźwych kierujących oraz kierujących pod wpływem środka podobnie działającego do alkoholu podejmowane działanie zmierza do ograniczenia tego zjawiska. Podstawowym celem operacji jest wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących z ruchu drogowego, a przez to zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tą kategorię uczestników ruchu drogowego.
Tematy w artykule: narkotyki

Podobne wiadomości:

Jak substancje psychoaktywne wpływają na kierowcę?

Jak substancje psychoaktywne wpływają na...

Bezpieczna jazda 2016-07-08

Brałeś? Nie jedź - rusza kampania

Brałeś? Nie jedź - rusza kampania

Aktualności 2009-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando