mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Narkotestery w akcji

Narkotestery w akcji

Już od ponad miesiąca policjanci drogówki wykorzystują nowe narkotestery. 70 tys. urządzeń "RapidStat" ma pomóc funkcjonariuszom w wykrywaniu kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem narkotyków.

Samo urządzenie jest małe (ma postać szczelnie zamkniętej torebki) i swobodnie mieści się w wewnętrznej kieszeni munduru. Według producenta charakteryzuje się niezawodnością wskazania i prostą obsługą.

Ślina do badania pobierana jest z ust osoby badanej (z kilku miejsc) w postaci wymazu za pomocą sterylnego wacika - bez kontaktu rąk osoby badającej. W celu rzetelności i jednoznaczności wyniku, producent określił czas badania na 10 minut od pobrania śliny od osoby badanej. Pozytywny wynik wymaga jednak potwierdzenia laboratoryjnego w drodze badania moczu, krwi.

W wykorzystaniu urządzeń przeszkolono już 80 "liderów" - funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentujących 17 komend wojewódzkich Policji. Przekazują oni swoją wiedzę kolegom, którzy będą korzystać z narkotesterów.

Używanie narkotesterów pozwoli Policji na kontrolę kierujących pod kątem obecności w ich organizmie środków działających podobnie do alkoholu i wprost przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross