mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Narodziny Fiat Group Automobiles SpA

Narodziny Fiat Group Automobiles SpA

Z dniem 1 lutego Fiat Auto zmienia nazwę na Fiat Group Automobiles SpA. Jednocześnie powstaną cztery spółki, w 100% kontrolowane przez Fiat Group Automobiles, Fiat Automobiles SpA, Alfa Romeo Automobiles SpA, Lancia Automobiles SpA oraz Fiat Light Commercial Vehicles SpA.

Narodziny Fiat Group Automobiles SpA

Obecni szefowie czterech brandów zostaną nominowani na dyrektorów zarządzających odpowiednich spółek. Wszyscy współpracownicy pozostaną pracownikami Fiat Group Automobiles SpA. Zmiany te są zgodne z nową polityką Grupy Fiat.

Narodziny Fiat Group Automobiles SpA  stanowią naturalny, kolejny krok w kierunku przemiany Grupy trwającej od końca 2005. Po pierwsze, wprowadzenie określenia "Group" (Grupa) do nazwy odzwierciedla silne poczucie przynależności do Grupy Fiat, co znajduje konkretne potwierdzenie zarówno w aporcie wnoszonym przez sektor "Auto" do ogólnego bilansu i w efekcie synergii z innymi sektorami.

Jednocześnie wskazuje to również na połączenia wewnątrz samego obszaru "Auto", co dało już wiele korzyści na poziomie efektywności operacyjnej, zarządzania zasobami i redukcji kosztów.

Utworzenie czterech spółek natomiast odzwierciedla wagę, jaką Grupa przykłada do pozycjonowania marek na rynku. Marki Fiat, Alfa Romeo, Lancia oraz Fiat Light Commercial Vehicles posiadają swoją specyfikę, odrębną tożsamość, znane cechy, prowadzą określone polityki handlowe i marketingowe znacznie różniące się pomiędzy sobą. Odpowiedzią na coraz dalej idącą odrębność marek, większą ich waloryzację i co za tym idzie wzmocnienie ich zdolności konkurencyjnych jest powstanie czterech spółek. Nowy układ nie powoduje żadnych zmian z relacjach z pracownikami, dealerami i dostawcami.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.