mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Narzędzie na czas kryzysu - Giełda TRANS

Narzędzie na czas kryzysu - Giełda TRANS

Stale pogarszająca się sytuacja przedsiębiorców działających w branży TSL wymaga z ich strony podejmowania zdecydowanych działań i sięgania po coraz lepsze narzędzia optymalizujące działalność. Szansą na poprawę sytuacji finansowej dla wielu graczy rynkowych mogą być szeroko dostępne giełdy transportowe.

Narzędzie na czas kryzysu - Giełda TRANS

Koszty prowadzenia działalności transportowej są coraz większe, a dotychczasowi partnerzy handlowi ograniczają zlecenia lub, w wielu przypadkach, stają się niewypłacalni. Szybkie pozyskiwanie wiarygodnej informacji i wyszukiwanie nowych zleceń stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Przetrwanie stało się trudne w szczególności dla małych przedsiębiorstw, dysponujących flotą od 1 do 10 samochodów – stanowią one aż 90% całej branży, która produkuje aż 11%PKB. Korzystanie z giełd transportowych to najszybszy sposób na pozyskiwanie nowych klientów, jednakże ryzyko zawierania kontraktów tą drogą w wielu przypadkach jest nadal wysokie.

Aby zminimalizować to ryzyko spółka Logintrans- operator największej polskiej giełdy ładunkowej TRANS systematycznie wprowadza rozwiązania, które mają zapewnić jej użytkownikom bezpieczeństwo i pewność kontraktów.

Jednym z takich narzędzi jest Pakiet Bezpieczna Firma, w ramach którego znajduje się:
- system ocen i komentarzy użytkowników,
- indeks wiarygodności firm TransRisk,
- lista dłużników połączona z giełdą wierzytelności.

Zawsze w kontakcie, zawsze tylko pewni partnerzy
Europejska Giełda Transportowa TRANS jest przedsięwzięciem stworzonym i stale modyfikowanym przy współpracy z użytkownikami. Z tego powodu rozwiązania zawarte w projekcie stały się możliwie najbliższe potrzebom firm transportowych.

- To co uważamy za ogromny plus to możliwość szybkiej i przystępnej konsultacji z kontrahentem za pomocą wbudowanego komunikatora. Ponadto Trans to obecnie najlepsze narzędzie dla każdej firmy spedycyjnej oraz transportowej w Polsce z największą bazą wolnych pojazdów oraz ładunków – stwierdza Dariusz Antczak, Prezes Zarządu CONSEGNA Sp. z o.o.

Europejska Giełda Transportowa TRANS jest ogromnym źródłem pewnych ofert frachtów i przestrzeni ładunkowych – każdego dnia na giełdzie dostępnych jest ich ponad 50 tysięcy. Firmy korzystające z usług Giełdy przechodzą wnikliwy proces weryfikacji: w jego trakcie analizowane są takie dane jak kondycja finansowa firmy oraz historia jej płatności. Brane pod uwagę są także informacje pochodzące z renomowanych wywiadowni gospodarczych, ostateczna decyzja o ewentualnej współpracy z kontrahentem jest indywidualną decyzją użytkownika. Giełda pomaga nie tylko w pozyskaniu nowych klientów – od momentu zawarcia kontraktu aż po jego realizację każda firma transportowa korzystająca z systemu Trans może liczyć na pomoc operatora.

Giełda TRANS oferuje użytkownikom dostęp do Systemu „Zgłoś dłużnika”, który już od chwili powstania stał się efektywnym narzędziem radzenia sobie z dłużnikami. Napiętnowanie, polegające na publikacji danych firmy na specjalnej liście dłużników będącej zarazem giełdą wierzytelności transportowych okazało się już wielokrotnie wystarczającą motywacją do spłaty długu.

- W przeciągu niespełna dwóch tygodni odzyskaliśmy należności, o które upominaliśmy się przez ponad miesiąc. Sposób poinformowania o zadłużeniu jest prosty i czytelny dla naszego dłużnika.- zaznacza Andrzej Malkowski z firmy Transport & Spedycja Klimek.

W nieprzewidywalnych, kryzysowych czasach Europejska Giełda Transportowa TRANS wypracowuje rozwiązania na miarę wyzwań stojących przed całą branżą przewozową. Elastyczność i trafność mechanizmów rozwiązywania sytuacji konfliktowych daje ich użytkownikom pewność obrotu gospodarczego, która w obecnych warunkach jest wartością na wagę złota.


Podobne wiadomości:

Inteligentne tachografy coraz bliżej

Inteligentne tachografy coraz bliżej

Ciężarówki i Autobusy 2015-04-20

Odmłodzona “tepiątka”

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.