mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Następca Audi A2?

Następca Audi A2?

Iberyjski producent samochodów marki Seat zamierza współpracować z niemieckim Audi przy projektowaniu i rozwoju następcy nieudanego modelu A2. Nowy samochód zostanie zbudowany na płycie podłogowej nadchodzącej generacji modelu Ibiza.

Następca Audi A2?

Seat zdecydował się na ten krok, żeby zapełnić lukę produkcyjną w swojej fabryce, umiejscowionej 30 kilometrów na północny-zachód od Barcelony. Ulrich Hackenberg, lider Audi ds. technicznych, zapowiedział, że jeśli w grę chodzi współpraca przy modelu mniejszym od Audi A3, to takie posunięcie jest bardzo prawdopodobne. Dodał także, że współpraca dotyczyć będzie również innych dziedzin, a nie tylko wspólnej płyty montażowej, jak początkowo zakładano. Hackenberg poinformował o tym, że Seat jest akurat w trakcie prac nad nową generacją modelu Ibiza.

Kontynuator modelu A2 ma zadebiutować w trzecim kwartale 2009 roku, czyli dokładnie rok po premierze nowego Seata Ibiza. Audi nieustannie poszukuje rozwiązań, które mają pozwolić na rozszerzenie zestawienia modelowego aż do czterdziestu różnych modeli do 2015 roku. Jak donoszą nieoficjalne źródła, nadwozie nowego Audi A2 nie będzie już wykonane z aluminium, jak w poprzedniej wersji. Tym razem konstrukcja będzie stalowa. Poza tym samochód będzie dzielić kilka technologicznych rozwiązań z Volkswagenem Polo.

Produkcja Audi A2 zakończyła się w połowie 2005 roku. W ostatnim roku sprzedało się nieco ponad 13 tysięcy egzemplarzy w Zachodniej Europie. W najlepszym okresie, w 2001 roku model A2 znalazł aż 51.813 nabywców.

Czytaj także:

Co z następcą Audi A2? (2006-04-04)

Koniec Audi A2 (2005-06-15)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A2 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A2

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.