mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Następca Audi A2?

Następca Audi A2?

Iberyjski producent samochodów marki Seat zamierza współpracować z niemieckim Audi przy projektowaniu i rozwoju następcy nieudanego modelu A2. Nowy samochód zostanie zbudowany na płycie podłogowej nadchodzącej generacji modelu Ibiza.

Następca Audi A2?

Seat zdecydował się na ten krok, żeby zapełnić lukę produkcyjną w swojej fabryce, umiejscowionej 30 kilometrów na północny-zachód od Barcelony. Ulrich Hackenberg, lider Audi ds. technicznych, zapowiedział, że jeśli w grę chodzi współpraca przy modelu mniejszym od Audi A3, to takie posunięcie jest bardzo prawdopodobne. Dodał także, że współpraca dotyczyć będzie również innych dziedzin, a nie tylko wspólnej płyty montażowej, jak początkowo zakładano. Hackenberg poinformował o tym, że Seat jest akurat w trakcie prac nad nową generacją modelu Ibiza.

Kontynuator modelu A2 ma zadebiutować w trzecim kwartale 2009 roku, czyli dokładnie rok po premierze nowego Seata Ibiza. Audi nieustannie poszukuje rozwiązań, które mają pozwolić na rozszerzenie zestawienia modelowego aż do czterdziestu różnych modeli do 2015 roku. Jak donoszą nieoficjalne źródła, nadwozie nowego Audi A2 nie będzie już wykonane z aluminium, jak w poprzedniej wersji. Tym razem konstrukcja będzie stalowa. Poza tym samochód będzie dzielić kilka technologicznych rozwiązań z Volkswagenem Polo.

Produkcja Audi A2 zakończyła się w połowie 2005 roku. W ostatnim roku sprzedało się nieco ponad 13 tysięcy egzemplarzy w Zachodniej Europie. W najlepszym okresie, w 2001 roku model A2 znalazł aż 51.813 nabywców.

Czytaj także:

Co z następcą Audi A2? (2006-04-04)

Koniec Audi A2 (2005-06-15)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A2 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A2

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.