mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Następca Kugi

Następca Kugi

Źródła zbliżone do Forda nieoficjalnie podają, że firma zamierza w przyszłym miesiącu na targach w Detroit pokazać następcę modelów Kuga i Escape.

Następca Kugi
Samochód ma wejść do produkcji w drugiej połowie 2012 roku i być sprzedawany w USA od 2013 - tak przynajmniej podaje źródło. Nie wiadomo jeszcze, czy samochody po dwóch stronach oceanu będą dzieliły jedną nazwę, jako że auto ma być jedno, a zastępować dwa modele jednocześnie. Strategia marki pod nazwą One Ford sugeruje jednakowe nazewnictwo dla modeli sprzedawanych w różnych regionach świata. Przykładem mogą być np. Fiesta i Focus.

Możliwe także, że niemiecka fabryka Forda w Saarlouis straci produkcję Kugi na rzecz jednej z fabryk w Stanach - prawdopodobnie tej w Louisville w Kentucky.

Kuga została pokazana na targach w Genewie w 2008 roku i od razu stała się hitem sprzedaży w Europie. W 2009 roku doszło do tego, że auto było na drugim miejscu wśród sprzedaży europejskich małych SUVów, zaraz za Volkswagenem Tiguan (odpowiednio 64.546 i 107.897 sztuk).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Kuga
Ford Kuga
Cena podstawowa już od: 96 880 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

~dzekoo 2010-12-08

Następca? Najwyżej FL.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.