mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Następca Kugi

Następca Kugi

Źródła zbliżone do Forda nieoficjalnie podają, że firma zamierza w przyszłym miesiącu na targach w Detroit pokazać następcę modelów Kuga i Escape.

Następca Kugi
Samochód ma wejść do produkcji w drugiej połowie 2012 roku i być sprzedawany w USA od 2013 - tak przynajmniej podaje źródło. Nie wiadomo jeszcze, czy samochody po dwóch stronach oceanu będą dzieliły jedną nazwę, jako że auto ma być jedno, a zastępować dwa modele jednocześnie. Strategia marki pod nazwą One Ford sugeruje jednakowe nazewnictwo dla modeli sprzedawanych w różnych regionach świata. Przykładem mogą być np. Fiesta i Focus.

Możliwe także, że niemiecka fabryka Forda w Saarlouis straci produkcję Kugi na rzecz jednej z fabryk w Stanach - prawdopodobnie tej w Louisville w Kentucky.

Kuga została pokazana na targach w Genewie w 2008 roku i od razu stała się hitem sprzedaży w Europie. W 2009 roku doszło do tego, że auto było na drugim miejscu wśród sprzedaży europejskich małych SUVów, zaraz za Volkswagenem Tiguan (odpowiednio 64.546 i 107.897 sztuk).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Kuga
Ford Kuga
Cena podstawowa już od: 97 950 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Ford Mustang - wersje specjalne

Ford Mustang - wersje specjalne

Aktualności 2016-11-30

Ford Mustang V8 GT  - dla niemieckiej policji

Ford Mustang V8 GT - dla niemieckiej policji

Samochody luksusowe 2016-11-28

Komentuj:

~dzekoo 2010-12-08

Następca? Najwyżej FL.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport