mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Następca Pumy

Następca Pumy

Ford ukazał niedawno w akcji swój koncept nowego modelu coupe o nazwie Reflex, stanowiący konkurencję dla modelu Mazda Kabura. Zbudowano go na płycie podłogowej znanej dobrze na naszym rynku Fiesty.

Następca Pumy

Ostatnie podwyżki paliw wpłynęły na zmianę w polityce produkcji wielu koncernów, które skupiają się teraz na obniżeniu konsumpcji paliwa. Działanie takie zastosował Ford podczas projektowania nowego, stylowego coupe. Pomimo tego, że nadal jest to model studyjny, to posiada on bardzo gustowną i nowoczesną linię nadwozia. Tył samochodu został lekko zgarbiony, zachowując jednak zgrabnie zaokrąglenia. Projektanci skoncentrowali się na stworzeniu muskularnego samochodu z bogatym wykończeniem.
 
W konstrukcji auta zastosowano kilka innowacyjnych rozwiązań, których nie spotkano jeszcze do tej pory. Przykładem mogą być panele słoneczne w reflektorach oraz nadmuchiwane pasy bezpieczeństwa. Wewnątrz zaprojektowano bardzo przytulny kokpit przy zachowaniu odpowiedniej ilości miejsca na nogi pasażerów siedzących z przodu. Z tyłu natomiast sytuacja ma się odwrotnie, z tego względu, że przewidziano miejsce jedynie na  dwójkę dzieci lub jedną osobę dorosłą o średnim wzroście. Właśnie z myślą o dzieciach zamontowano kamerę, która daje z pozycji kierowcy podgląd na tylni rząd siedzeń. Dzięki zastosowaniu szklanego dachu oraz dużej powierzchni szyb bocznych, środek samochodu jest bardzo dobrze doświetlony. Pośrodku kokpitu znajduje się konsola niczym z pojazdu kosmicznego, podświetlana niebieskimi  przełącznikami.
 
Nowy Reflex będzie ukrywał pod maską nowoczesną, wysokoprężną jednostkę hybrydową o pojemności 1,3 litra. Wspomoże ją ogniwo litowo - jonowe, podobne do tych, które na co dzień używamy w telefonach komórkowych. Niedobór energii będzie uzupełniany poprzez wykorzystywanie energii silnika spalinowego w czasie hamowania.
 
Prace nad modelem nie zostały do tej pory ukończone aż do tego stopnia, by mógł lada chwila wejść do masowej produkcji. Prezentowany samochód jest zasilany energią pochodzącą jedynie z silnika elektrycznego przez co jego prędkość ograniczona jest do minimum. Jednakże daje on dobry wgląd na to, jak będą wyglądać samochody przyszłości. 

Czytaj także:
 
VW Scirocco: Napięcie rośnie (2006-05-10)

BMW pokazuje nowe coupe (2006-04-24)

Ekologiczny Reflex Forda (2006-01-09)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford Reflex

Podobne wiadomości:

Ford Mustang - wersje specjalne

Ford Mustang - wersje specjalne

Aktualności 2016-11-30

Ford Mustang V8 GT  - dla niemieckiej policji

Ford Mustang V8 GT - dla niemieckiej policji

Samochody luksusowe 2016-11-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku
Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku
Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Dopiero w 2022 roku zostaną oddane do użytku kolejne trzy odcinki drogi ekspresowej S1 o łącznej długości 51 km. Taką informację podał do wiadomości resort infrastruktury.