mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Następca roadstera z Bawarii?

Następca roadstera z Bawarii?

Czy BMW Z4 zostanie w niedługim czasie zastąpione nowym samochodem o nazwie Z6? Całkiem możliwe. Niemiecki producent zastanawia się nad zmianą w zestawieniu, bowiem dotychczasowy roadster sprzedawał się w ostatnich miesiącach coraz słabiej.

Następca roadstera z Bawarii?

Sprzedaż samochodu stale spadała, a na rynku zaczęli się pojawiać nowi gracze o władzę w segmencie. Modele takie jak Audi TT, Mazda MX5 czy Mercedes SLK sprawiły, że nastały bardzo ciężkie czasy dla BMW Z4.

Premiera modelu Z6, który najprawdopodobniej go zastąpi planowana jest początkowo na wrzesień 2009 roku. Tak więc zostało jeszcze trochę czasu dla koncernu, aby podjąć odpowiednią decyzję. Pomimo tego 'drogą pantoflową' roznoszą się już pierwsze nieoficjalne informacje na temat tego auta.

Pierwsza, chyba najbardziej pewna mówi o tym, że nadchodzący samochód będzie przeznaczony dla dwóch osób, identycznie jak jego poprzednicy. Drugą ciekawostką jest informacja, że pod maską auta znajdą się jednostki silnikowe pochodzące od modelu BMW 3 Coupe, który zadebiutował w tym roku. Obok prezentujemy dla Państwa komputerową symulację wyglądu przyszłego roadstera spod znaku BMW.

Czytaj także:

Nowy kabriolet BMW (2006-10-24)

Tango Seata (2006-10-11)

Mały roadster BMW (2006-07-13)

Milionowe BMW (2006-03-08)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Z4
BMW Z4
Cena podstawowa już od: 160 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW Z4 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW roadstery Z6 BMW Z4

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~Yro 2006-12-03

Podoba mi się :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Czeski producent wchodzi z impetem w 2017 rok, kontynuując pozytywny trend z roku poprzedniego. W samym styczniu Skoda dostarczyła rekordową liczbę samochodów, notując najwyższe wzrosty w Europie Wschodniej i Środkowej.