mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Następna Corvette z centralnym silnikiem?

Następna Corvette z centralnym silnikiem?

Plotki wieszczą niemałą rewolucję w świecie supersamochodów: istnieje spore prawdopodobieństwo, że następny Chevrolet Corvette będzie miał silnik umieszczony centralnie. Czy klienci są gotowi na tak radykalną zmianę?

Następna Corvette z centralnym silnikiem?
Corvette jeździ po drogach całego świata już od ponad 60 lat i od zawsze tylne koła napędzane są w tym aucie silnikiem umieszczonym z przodu. Tak było w każdej z 7. generacji auta, ale ta tradycja może zostać przerwana.

Jakie są przyczyny takiej rewolucji? Pierwszą są ograniczenia sterowności dla tak mocnych pojazdów. 650KM mocy maksymalnej w obecnej Corvette C7 jeszcze da się okiełznać w aucie z klasycznym napędem, ale zgodnie z trendami następna generacja będzie mocniejsza, a wtedy efektywniejsze byłoby umieszczenie silnika za tylnymi fotelami.

Po drugie, zaprezentowany niedawno Ford GT wkroczy niedługo do akcji i niechybnie stanie się rynkowym hitem wśród amerykańskich superaut. Jego konstrukcja opiera się właśnie o zamontowany centralnie silnik, napędzający tylne koła. Konkurencyjna Corvette mogłaby pójść tą samą drogą i walczyć o podobną, młodszą niż dotąd klientelę.

Co ciekawe, pierwsze przymiarki do stworzenia Chevroleta Corvette z centralnie umieszczonym silnikiem, rozpoczęły się zaraz po prezentacji pierwszej generacji auta w 1953 roku. Jednak przez lata przetrwała klasyczna koncepcja. Kiedy poznamy przyszłość legendarnej 'Vette? Generacja C8 planowana jest na 2017 rok.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Corvette Wszystko o Chevrolet
Tematy w artykule: Chevrolet Corvette

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro na video

auto motor i sport 2015-03-17

Camaro szóstej generacji już niedługo wchodzi na rynek. Chevrolet, żeby rozbudzić apetyty klientów wypuszcza krótki filmik z udziałem nowego Camaro.

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross