mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Następne Porsche nie będą mocniejsze

Następne Porsche nie będą mocniejsze

Całkiem niedawno 200-konne silniki pracowały głównie w autach sportowych. Dziś powoli przestają dziwić czterocyfrowe wartości mocy maksymalnej, ale Porsche temu trendowi powie: dość.

Następne Porsche nie będą mocniejsze
Andreas Preuninger z oddziału Porsche GT wyjawił niedawno, że auta tej marki dotarły już niemal do górnej granicy akceptowalnej mocy. Marka ze Stuttgartu nie zamierza się dalej licytować i wzmacniać silników w swoich wozach. Zamiast tego inżynierowie skupią się na poprawianiu stosunku mocy do masy poprzez pozbywanie się zbędnych kilogramów w projektowanych autach.

To oczywiście nie znaczy, że np. następne Porsche 911 GT3 RS będzie słabsze. Być może będzie nawet delikatnie mocniejsze, ale głównym polem do poprawy jest ciągłe obniżanie wagi samochodów. W ten sposób Porsche chce tworzyć coraz lepsze i coraz szybsze auta, ale nadal będące samochodami łatwymi i przyjemnymi w prowadzeniu nawet dla osób o przeciętnych umiejętnościach.

Przy okazji Andreas Preuninger potwierdził, że w topowej wersji GT3 RS, słynna 911 obejdzie się bez turbosprężarki. Pozostanie wierna wolnossącemu silnikowi, który pozwala łatwiej dozować moc w szybkiej jeździe torowej. Co więcej, wzorem niedawno zaprezentowanego Caymana GT4, 911 GT3 RS otrzyma możliwość zamówienia manualnej skrzyni biegów - również dla zwiększenia frajdy z jazdy. Czy inni producenci sportowych aut pójdą wreszcie tą samą drogą? A może to droga ślepa, która oddanym fanom marki i potencjalnym klientom odbierze ochotę na zakup Porsche? Z pewnością dobrym kierunkiem jest obniżanie masy, a tak długo jak poprawiać się będą osiągi, nikt nie powinien protestować.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche 911
Porsche 911
Cena podstawowa już od: 482 030 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem

Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z...

Samochody luksusowe 2017-03-14

O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów. 

Porsche 917 na aukcji

Porsche 917 na aukcji

Samochody luksusowe 2017-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017
Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017
Na salonie motoryzacyjnym w Nowym Jorku poznaliśmy zwycięzcę tegorocznego plebiscytu na Światowy Samochód Roku 2017. W tym roku główna nagroda trafia do Jaguara F-Pace, pierwszego SUV-a brytyjskiej marki.