mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Następny etap KIA LOTOS RACE

Następny etap KIA LOTOS RACE

Rozpoczął się kolejny etap KIA LOTOS RACE. Eliminacje zakończą się 10 czerwca 2011 a laureaci będą rywalizować na sześciu torach rozmieszczonych w różnych regionach Polski. Pod okiem profesjonalistów, z Tomaszem Kucharem na czele, firma Kia Motors Polska wyszkoli najlepszych, a następnie wybierze zwycięzcę, który otrzyma kluczyki do Kia Picanto przygotowanego do startów w markowym Pucharze Kia w roku 2012.

Następny etap KIA LOTOS RACE
Na stronie wydarzenia www.kialotosrace.pl pojawiły się pierwsze wyniki zawodników ze wszystkich torów. Przez cały czas trwania konkursu będą tam zamieszczane relacje, nowości i multimedia związane ze zmaganiami kierowców. Rozbudowany ranking sprawia, że śledzenie poczynań ulubionych zawodników jest niezwykle proste.

Twórcy projektu zatroszczyli się również o materiały dodatkowe. Na stronie znaleźć możemy profile kierowców KIA - historie jak zaczęli swoje przygody z wyścigami oraz co ich inspirowało do wybrania wyścigowej kariery. KIA LOTOS RACE, na wszystkich etapach jest bardzo emocjonującym wydarzeniem, dlatego dodatkową atrakcją są klipy z wyścigów z poprzednich lat. Filmy pokazują najlepsze stłuczki, kraksy i inne „akcje” a użytkownicy mogą głosować na najlepszy materiał.

KIA LOTOS RACE 2011 to unikatowy i bezprecedensowy projekt w naszym kraju, mający na celu znalezienie wśród amatorów młodych talentów kierownicy oraz danie najlepszemu z nich możliwość startu w pucharze Kia Picanto 2012.

Karting od lat jest doskonałą szkołą i niezwykle istotnym stopniem w karierze wielu mistrzów kierownicy. Jeśli więc nasz adept okaże się szybki prowadząc gokart na którymś z 21 wyselekcjonowanych torów w kraju, ma szansę awansować do jednego z sześciu kartingowych finałów w których łącznie wystartuje ponad 200 zawodników. Będzie musiał zmierzyć się już w bezpośredniej konfrontacji ze swoimi rywalami, uczestnicząc w profesjonalnie przygotowanym wyścigu kartingowym. Zdobywcy podium z każdego z regionalnych finałów wejdą do elitarnego grona uczestników wyścigowej szkoły KIA LOTOS RACE 2011. Tam trafią w ręce szkoleniowców zorganizowanych pod okiem Tomasza Kuchara, którzy zajmą się ich edukacją związaną przede wszystkim z samochodowymi wyścigami, ale nie wyłącznie.Areną ich poczynań będzie ośrodek szkoleniowy Rallyland, pozwalający na przygotowanie wszechstronnego programu edukacyjno-konkursowego. Finaliści będą więc mogli poznać teorię i praktykę wyścigów samochodowych, ale także sprawdzić swoją kondycję fizyczną, wziąć udział w szkoleniach medialnych, psychologicznych i dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po przejściu procesu szkoleniowego, najlepszego z nich wyłoni z grona uczestników jury, a ten zostanie szczęśliwym posiadaczem nowej Kia Picanto w pełni przygotowanej do startu w przyszłorocznym pucharze marki.

Kia Motors Polska po raz kolejny otwiera więc drzwi do świata wyścigów młodym pasjonatom, pragnącym rozpocząć swoją profesjonalną karierę. Strategicznym partnerem Kia w tym projekcie jest firma LOTOS Oil, a swoje partnerstwo potwierdziły również Santander Consumer Bank i PZU, które od wielu lat szczególnie dba o bezpieczeństwo na polskich drogach. Gokarty dla uczestników regionalnych finałów dostarczy Caroli Kart. Cały projekt wspiera Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Tematy w artykule: KIA Lotos Race

Podobne wiadomości:

Polak po testach w Ferrari

Polak po testach w Ferrari

Aktualności 2013-11-05

Kijanki na torze w Poznaniu

Kijanki na torze w Poznaniu

Aktualności 2012-07-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.