mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Następny etap KIA LOTOS RACE

Następny etap KIA LOTOS RACE

Rozpoczął się kolejny etap KIA LOTOS RACE. Eliminacje zakończą się 10 czerwca 2011 a laureaci będą rywalizować na sześciu torach rozmieszczonych w różnych regionach Polski. Pod okiem profesjonalistów, z Tomaszem Kucharem na czele, firma Kia Motors Polska wyszkoli najlepszych, a następnie wybierze zwycięzcę, który otrzyma kluczyki do Kia Picanto przygotowanego do startów w markowym Pucharze Kia w roku 2012.

Następny etap KIA LOTOS RACE
Na stronie wydarzenia www.kialotosrace.pl pojawiły się pierwsze wyniki zawodników ze wszystkich torów. Przez cały czas trwania konkursu będą tam zamieszczane relacje, nowości i multimedia związane ze zmaganiami kierowców. Rozbudowany ranking sprawia, że śledzenie poczynań ulubionych zawodników jest niezwykle proste.

Twórcy projektu zatroszczyli się również o materiały dodatkowe. Na stronie znaleźć możemy profile kierowców KIA - historie jak zaczęli swoje przygody z wyścigami oraz co ich inspirowało do wybrania wyścigowej kariery. KIA LOTOS RACE, na wszystkich etapach jest bardzo emocjonującym wydarzeniem, dlatego dodatkową atrakcją są klipy z wyścigów z poprzednich lat. Filmy pokazują najlepsze stłuczki, kraksy i inne „akcje” a użytkownicy mogą głosować na najlepszy materiał.

KIA LOTOS RACE 2011 to unikatowy i bezprecedensowy projekt w naszym kraju, mający na celu znalezienie wśród amatorów młodych talentów kierownicy oraz danie najlepszemu z nich możliwość startu w pucharze Kia Picanto 2012.

Karting od lat jest doskonałą szkołą i niezwykle istotnym stopniem w karierze wielu mistrzów kierownicy. Jeśli więc nasz adept okaże się szybki prowadząc gokart na którymś z 21 wyselekcjonowanych torów w kraju, ma szansę awansować do jednego z sześciu kartingowych finałów w których łącznie wystartuje ponad 200 zawodników. Będzie musiał zmierzyć się już w bezpośredniej konfrontacji ze swoimi rywalami, uczestnicząc w profesjonalnie przygotowanym wyścigu kartingowym. Zdobywcy podium z każdego z regionalnych finałów wejdą do elitarnego grona uczestników wyścigowej szkoły KIA LOTOS RACE 2011. Tam trafią w ręce szkoleniowców zorganizowanych pod okiem Tomasza Kuchara, którzy zajmą się ich edukacją związaną przede wszystkim z samochodowymi wyścigami, ale nie wyłącznie.Areną ich poczynań będzie ośrodek szkoleniowy Rallyland, pozwalający na przygotowanie wszechstronnego programu edukacyjno-konkursowego. Finaliści będą więc mogli poznać teorię i praktykę wyścigów samochodowych, ale także sprawdzić swoją kondycję fizyczną, wziąć udział w szkoleniach medialnych, psychologicznych i dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po przejściu procesu szkoleniowego, najlepszego z nich wyłoni z grona uczestników jury, a ten zostanie szczęśliwym posiadaczem nowej Kia Picanto w pełni przygotowanej do startu w przyszłorocznym pucharze marki.

Kia Motors Polska po raz kolejny otwiera więc drzwi do świata wyścigów młodym pasjonatom, pragnącym rozpocząć swoją profesjonalną karierę. Strategicznym partnerem Kia w tym projekcie jest firma LOTOS Oil, a swoje partnerstwo potwierdziły również Santander Consumer Bank i PZU, które od wielu lat szczególnie dba o bezpieczeństwo na polskich drogach. Gokarty dla uczestników regionalnych finałów dostarczy Caroli Kart. Cały projekt wspiera Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Tematy w artykule: KIA Lotos Race

Podobne wiadomości:

Kijanki na torze w Poznaniu

Kijanki na torze w Poznaniu

Aktualności 2012-07-05

Polak zaproszony na testy Ferrari Driver Academy

Polak zaproszony na testy Ferrari Driver...

Aktualności 2013-10-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.