mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nasz człowiek w F1

Nasz człowiek w F1

Jacques Villeneuve wczoraj oficjalnie ogłosił rozbrat z zespołem BMW Sauber. W pięciu ostatnich startach sezonu ma go zastąpić nasz człowiek w Formule 1 - Robert Kubica.

Nasz człowiek w F1

Przed tygodniem występ Polaka został potwierdzony tylko na Grand Prix Węgier‚ a oficjalnym powodem jego debiutu była niedyspozycja byłego mistrza świata Jacquesa Villeneuvea po wypadku w Grand Prix Niemiec.

Inną wersję wydarzeń podaje sam Villeneuve‚ który we wczorajszym oświadczeniu nie wspomina nic o kontuzji‚ tylko otwarcie stwierdza: "W zeszłym tygodniu zespół poinformował mnie o chęci rewizji opcji na przyszły sezon‚ co wiązało się ze prawdzeniem Roberta Kubicy w warunkach wyścigowych na Węgrzech. Nie zaoferowano mi przy tym żadnego zapewnienia‚ że odzyskam swoje miejsce po Grand Prix Węgier. Dlatego team i ja postanowiliśmy się rozstać za porozumieniem stron‚ z efektem natychmiastowym. To dla mnie duże rozczarowanie‚ ponieważ miałem nadzieję na długoterminową współpracę z BMW. Chciałem startować także w kolejnym sezonie i wykorzystać nasze wspólne doświadczenia."

Czy Kanadyjczyk znajdzie miejsce w innym zespole? Według ekspertów Formuły 1 jest to mało prawdopodobne, choć sezon transferowy w królowej sportów motorowych dopiero wchodzi w decydującą fazę. Pewnym jest, że do końca obecnego sezonu będziemy mięli naszego człowieka w Formule 1. Robert Kubica oficjalnie został przez zespół BMW Sauber mianowany na miejsce etatowego kierowcy. Polak weźmie udział w pięciu pozostałych eliminacjach F1.

Czytaj także:

Villeneuve odchodzi, szansa dla Kubicy? 2006-08-07

Doskonały debiut Kubicy, dramatyczne Węgry 2006-08-07


Podobne wiadomości:

Villeneuve odchodzi, szansa dla Kubicy?

Villeneuve odchodzi, szansa dla Kubicy?

Aktualności 2006-08-07

Doskonały debiut Kubicy, dramatyczne Węgry

Doskonały debiut Kubicy, dramatyczne Węgry

Aktualności 2006-08-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Crossover – charakterna krzyżówka dla wymagających
Crossover – charakterna krzyżówka dla wymagających

Uterenowione kombi w ofercie Volvo znajdziesz już od dwóch dekad. Kontynuatorem tej tradycji jest V90 Cross Country, który w trudnym terenie radzi sobie równie dobrze, co na autostradzie lub miejskiej ulicy.