mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nasz czołowy kolarz pojeździ... Citroenem

Nasz czołowy kolarz pojeździ... Citroenem

Rafał Majka, jeden z najlepiej zapowiadających się polskich kolarzy,  został ambasadorem marki Citroen. W ramach współpracy Rafał Majka będzie użytkownikiem Citroenów DS3 oraz DS5.

Nasz czołowy kolarz pojeździ... Citroenem
Francuska marka od lat współpracuje ze sportowcami w kraju i za granicą. Citroen wspierał już m.in. Roberta Korzeniowskiego, ikonę polskiego sportu, był partnerem Kingi Baranowskiej oraz Tomasza Cichockiego. Za granicą ambasadorem marki został m.in. kolarz Peter Sagan, przedstawiciel dynamicznej generacji sportowców, który ma już na swoim koncie sukcesy na arenie międzynarodowej, jak również w swoim rodzinnym kraju. Teraz do grona sportowych osobowości dołącza Rafał Majka, młody, ambitny i utalentowany kolarz, który stoi u progu swojej kariery.

– Współpraca z Rafałem jest częścią strategii biznesowej, realizowanej  z powodzeniem na rynkach, na których Citroën jest obecny. Wynika ona z systemu wartości marki. Od lat poszukujemy i z sukcesem współpracujemy z osobami wytrwałymi, energicznymi, które nie boją się stawiać przed sobą ambitnych celów i konsekwentnie je realizują. Jestem przekonany, że Rafał Majka jest właśnie taką osobą – powiedział Jacek Trojanowski, dyrektor generalny Citroën Polska.  

Kariera Rafała Majki nabrała tempa w bieżącym roku, wcześniej poważna kontuzja kolana uniemożliwiła zawodnikowi wzięcie udziału w Giro d'Italia, który po Tour de France jest największym kolarskim wyścigiem na świecie. W tym roku polski zawodnik, startujący w barwach duńskiej drużyny, ma już za sobą pierwsze sukcesy. W Tour de Pologne, przez cztery etapy jechał w koszulce lidera klasyfikacji generalnej, znalazł się również w pierwszej dziesiątce Giro d'Italia, a w wyścigu Mediolan-Turyn zajął drugie miejsce. Jednak dla Rafała to ciągle za mało.

– 19 listopada rozpoczynam zgrupowanie. W kolejnym sezonie moim celem jest start w Tour de Pologne i zajęcie miejsca na podium oraz pierwsza piątka w Giro d'Italia. Chcę dać z siebie wszystko i pokonać swoje bariery. Pamiętam kontuzję i ciężki dla mnie czas, w którym nie mogłem trenować, ale bez wyznaczania sobie ambitnych celów nie sięgnę po zwycięstwo.

Rafał Majka będzie mógł sprawdzić się również jako kierowca. Od marki otrzyma dwa samochody linii DS. Modele DS3 oraz DS5 są kwintesencją stylu, elegancji oraz francuskiego wyrafinowania.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen DS3
Citroen DS3
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Citroen DS5
Citroen DS5
Cena podstawowa już od: 126 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Aktualności 2017-01-20

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.