mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Naucz się pomagać!

Naucz się pomagać!

Wypadki drogowe to niestety smutna codzienność. Polskie przepisy nakładają na nas obowiązek niesienia pierwszej pomocy poszkodowanym. Czy jednak jesteśmy w stanie jej udzielić? Może warto zastanowić się, czy nie wziąć udziału w kursie pierwszej pomocy powypadkowej.

Naucz się pomagać!

Celem szkolenia firmy Seka S.A. pod patronatem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji jest nabycie praktycznych umiejętności do udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku komunikacyjnego. Program szkolenia, trwającego 8 godzin lekcyjnych, zawiera wpierw teorię z zakresu podstawowej pierwszej pomocy oraz zapoznanie się z czynnościami manualnymi niezbędnymi do udzielania pierwszej pomocy, w tym m.in. opatrywanie ran, wyciąganie poszkodowanych z pojazdów oraz wykorzystanie rzeczy codziennego użytku do udzielenia pierwszej pomocy.

Zobacz krótki film o szkoleniu

Następnie w plenerze podczas symulacji wypadku z wykorzystaniem wraku samochodu i ucharakteryzowanych poszkodowanych następuje sprawdzenie wiedzy i nabywanie umiejętności przez uczestników kursu w dziedzinie:
- resuscytacji krążeniowo oddechowej;
- opatrywania ran, wykorzystując rzeczy codziennego użytku;
- wyciągania poszkodowanego z pojazdu i układania w pozycji bocznej ustalonej oraz
- obsługi AED.

Kursy prowadzone są przez doświadczonych ratowników medycznych pod kierownictwem dr Adama M. Pietrzaka - lekarza anestezjologa z uprawnieniami ratownika medycznego, wieloletniego wykładowcy z zakresu ratownictwa medycznego.

Zobacz więcej na www.seka.pl

Czytaj blog dr Adama Pietrzaka

Tematy w artykule: bezpieczenstwo wypadki

Podobne wiadomości:

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak rok temu

Statystyki długiego weekendu - podobnie jak...

Aktualności 2016-05-30

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.