mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Naucz się pomagać!

Naucz się pomagać!

Wypadki drogowe to niestety smutna codzienność. Polskie przepisy nakładają na nas obowiązek niesienia pierwszej pomocy poszkodowanym. Czy jednak jesteśmy w stanie jej udzielić? Może warto zastanowić się, czy nie wziąć udziału w kursie pierwszej pomocy powypadkowej.

Naucz się pomagać!

Celem szkolenia firmy Seka S.A. pod patronatem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji jest nabycie praktycznych umiejętności do udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku komunikacyjnego. Program szkolenia, trwającego 8 godzin lekcyjnych, zawiera wpierw teorię z zakresu podstawowej pierwszej pomocy oraz zapoznanie się z czynnościami manualnymi niezbędnymi do udzielania pierwszej pomocy, w tym m.in. opatrywanie ran, wyciąganie poszkodowanych z pojazdów oraz wykorzystanie rzeczy codziennego użytku do udzielenia pierwszej pomocy.

Zobacz krótki film o szkoleniu

Następnie w plenerze podczas symulacji wypadku z wykorzystaniem wraku samochodu i ucharakteryzowanych poszkodowanych następuje sprawdzenie wiedzy i nabywanie umiejętności przez uczestników kursu w dziedzinie:
- resuscytacji krążeniowo oddechowej;
- opatrywania ran, wykorzystując rzeczy codziennego użytku;
- wyciągania poszkodowanego z pojazdu i układania w pozycji bocznej ustalonej oraz
- obsługi AED.

Kursy prowadzone są przez doświadczonych ratowników medycznych pod kierownictwem dr Adama M. Pietrzaka - lekarza anestezjologa z uprawnieniami ratownika medycznego, wieloletniego wykładowcy z zakresu ratownictwa medycznego.

Zobacz więcej na www.seka.pl

Czytaj blog dr Adama Pietrzaka

Tematy w artykule: bezpieczenstwo wypadki

Podobne wiadomości:

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.