mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nauka eko-jazdy Fiatem Bravo

Nauka eko-jazdy Fiatem Bravo

Po Fiatach 500 i Grande Punto, teraz również nabywcy Fiata Bravo z systemem Blue&Me mogą korzystać z aplikacji "eco:Drive", która umożliwia kierowcom dokładnie przeanalizować własny styl prowadzenia samochodu.

Nauka eko-jazdy Fiatem Bravo
Jak to działa? W czasie jazdy aplikacja "eco:Drive" zbiera informacje na temat stylu prowadzenia samochodu oraz jego osiągów. Wszystkie dane za pomocą uniwersalnego portu USB systemu Blue&Me zapisywane są na przenośnym nośniku pamięci i są dostępne do późniejszego przeglądania na komputerze. Użytkownik może dokładnie analizować zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń dla każdej ze swoich podróży, a także uzyskać wskazówki jak zmodyfikować styl jazdy, aby wywierać mniejszy wpływ na środowisko. Dzięki serii progresywnych "lekcji", można poprawić swoje wyniki, co oznacza, że bardziej skrupulatny, "ekologiczny" kierowca może oczekiwać poprawy wyników na poziomie 15%. To z kolei oznacza redukcję emisji CO2 o 15% i zmniejszenie zużycia paliwa, które pozwala zaoszczędzić od 120 do 200 euro na rok.

Aplikacja "eco:Drive" jest dostępna bezpłatnie do pobrania ze strony www.fiat.com/ecodrive. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy od pojawienia się aplikacji na rynku, została ona pobrana przez około 35.000 użytkowników. Dzięki poradom i wskazaniom "eco:Drive", emisje CO2 w Europie mogą zostać zmniejszone nawet o ponad 700 ton, co daje wystarczająco dużo energii by oświetlać np. ulice miasta wielkości Genewy przez osiem miesięcy.

W 2009, w ślad za modelami 500, Grande Punto i Bravo, cała gama samochodów włoskiej marki posiadających system Blue&Me zostanie wyposażona w system "eco:Drive", który będzie podlegał ciągłemu rozwojowi dzięki wkładowi użytkowników, przez co stanie się jeszcze bardziej dla nich przydatny.

Podobne wiadomości:

Fiat Bravo – serce nie sługa

auto motor i sport 0000-00-00

Mocy przybywaj. Fiat Bravo w końcu otrzymał silnik o mocy adekwatnej do jego wyglądu i przydomek Sport. Oto krótki test wersji 2.0 Multijet.

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ken Block prezentuje Climbkhanę
Ken Block prezentuje Climbkhanę
Już myśleliśmy, że Ken Block powoli się „kończy”, a tymczasem Amerykanin zaskoczył kilka tygodni temu wszystkich fanów widowiskową produkcją Terrakhaną, a teraz przyszedł czas na jeszcze bardziej hardkorowy film.