mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nauka eko-jazdy Fiatem Bravo

Nauka eko-jazdy Fiatem Bravo

Po Fiatach 500 i Grande Punto, teraz również nabywcy Fiata Bravo z systemem Blue&Me mogą korzystać z aplikacji "eco:Drive", która umożliwia kierowcom dokładnie przeanalizować własny styl prowadzenia samochodu.

Nauka eko-jazdy Fiatem Bravo
Jak to działa? W czasie jazdy aplikacja "eco:Drive" zbiera informacje na temat stylu prowadzenia samochodu oraz jego osiągów. Wszystkie dane za pomocą uniwersalnego portu USB systemu Blue&Me zapisywane są na przenośnym nośniku pamięci i są dostępne do późniejszego przeglądania na komputerze. Użytkownik może dokładnie analizować zużycie paliwa i emisję zanieczyszczeń dla każdej ze swoich podróży, a także uzyskać wskazówki jak zmodyfikować styl jazdy, aby wywierać mniejszy wpływ na środowisko. Dzięki serii progresywnych "lekcji", można poprawić swoje wyniki, co oznacza, że bardziej skrupulatny, "ekologiczny" kierowca może oczekiwać poprawy wyników na poziomie 15%. To z kolei oznacza redukcję emisji CO2 o 15% i zmniejszenie zużycia paliwa, które pozwala zaoszczędzić od 120 do 200 euro na rok.

Aplikacja "eco:Drive" jest dostępna bezpłatnie do pobrania ze strony www.fiat.com/ecodrive. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy od pojawienia się aplikacji na rynku, została ona pobrana przez około 35.000 użytkowników. Dzięki poradom i wskazaniom "eco:Drive", emisje CO2 w Europie mogą zostać zmniejszone nawet o ponad 700 ton, co daje wystarczająco dużo energii by oświetlać np. ulice miasta wielkości Genewy przez osiem miesięcy.

W 2009, w ślad za modelami 500, Grande Punto i Bravo, cała gama samochodów włoskiej marki posiadających system Blue&Me zostanie wyposażona w system "eco:Drive", który będzie podlegał ciągłemu rozwojowi dzięki wkładowi użytkowników, przez co stanie się jeszcze bardziej dla nich przydatny.

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Fiat Tipo hatchback i kombi - polskie ceny

Aktualności 2016-11-23

Fiat Mobi Drive - kompakt nie dla Europy

Fiat Mobi Drive - kompakt nie dla Europy

Aktualności 2016-11-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport