mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nawet cztery nowe Ople

Nawet cztery nowe Ople

Wprawdzie wyniki finansowe koncernu General Motors są znacznie poniżej oczekiwań, to jednak nie wpływa to ujemnie na rozwój gamy modelowej największej europejskiej marki koncernu.

Choć mówiąc o nowościach marki Opel nie sposób nie wspomnieć o nowej generacji Opla Corsy oraz o modelu Antara, to już władze największego koncernu motoryzacyjnego i niemieckiej marki myślą o kolejnych modelach.

Pierwszym autem branym pod uwagę jest mały SUV, pozycjonowany poniżej modelu Antara, który mógłby wejść do produkcji jeszcze w tej dekadzie. "Obecnie badamy rynek pod kątem szans na wprowadzenie nowego auta" - powiedział Bob Lutz, wiceprezes GM. Segment małych SUV-ów należy do najszybciej rozwijających się, nie tylko w Europie, tak więc szanse na wprowadzenie nowego auta akurat z tego segmentu są dość duże. "Wprawdzie decyzja nie została jeszcze podjęta, jednak przygotowanie do produkcji zajęłoby nam ok. 37 miesięcy" - dodał Lutz.

Samochód ten trafiłby do sprzedaży nie tylko na Starym Kontynencie. Na innych rynkach mógłby być sprzedawany jako Saturn, GMC, a nawet Chevrolet, który myśli o stworzeniu konkurenta m.in. dla Hyundaia Tucsona. Aby produkcja była opłacalna, rocznie z taśm powinno zjeżdżać ok. 200 tys. egzemplarzy małego SUV-a. Aby zaoszczędzić także na kosztach, produkcja byłaby zlokalizowana w Tajlandii, Meksyku lub Indiach.

Z kolei fabryka w Bochum ma duże szanse na produkcję nowego modelu z segmentu "Multi Activity Vehicle", który plasowałby się pomiędzy Astrą kombi a Zafirą. Byłby on konkurentem dla obecnego już na rynku Golfa Plusa.

Także w klasie średniej Opel szuka nisz rynkowych. "Szanse na nowy model flagowy oceniamy powyżej 50 procent" - zdradził Hans Demant, prezes Opla - "Decyzja w tej sprawie zapadnie najpóźniej na początku przyszłego roku." Nowy model mógłby powstać na bazie nowej Vectry z wydłużonym rozstawem osi.

I na koniec o najmniejszym z planowanych Opli. Konkurent m.in. Smarta Fortwo mógłby nawiązywać do pokazanego przed kilkoma laty modelu Opel Trixx. Jednak aby jego produkcja miałaby być opłacalna, musiałby on powstawać w Korei lub Chinach.

Czytaj także:
Opel przedstawia Antarę (2006-05-10)

Zobacz więcej o marce Opel

Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel

Podobne wiadomości:

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.