mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nawigacja jednak nie rozprasza?

Nawigacja jednak nie rozprasza?

Koncentracja kierowców ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo podróży. Coraz większy ruch na ulicach oraz trudne warunki atmosferyczne bez wątpienia nie ułatwiają prowadzenia pojazdu. Liczne opinie Policji oraz kierowców wykazują, iż urządzenia GPS pozytywnie wpływają na zachowania podczas podróży.

Nawigacja jednak nie rozprasza?
Koncentracja ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Niestety wiele czynników zbędnie obciąża uwagę kierowców. Zarówno coraz większy ruch uliczny, jak i złe warunki atmosferyczne nie ułatwiają prowadzenia pojazdu.  Z licznych badań prowadzonych przez naukowców wynika, że owych czynników jest znacznie więcej. Nawet zbyt duża liczba znaków drogowych dekoncentruje kierowców. Ponadto korzystanie z kilku urządzeń audio może spowodować niebezpieczną sytuację na drodze.

Liczne opinie Policji oraz kierowców wykazują, iż nawigacja satelitarna ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki niej kierowcy mogą skoncentrować się tylko na prowadzeniu pojazdu. Korzystanie z odbiorników GPS sprawia, iż kierowcy dużo wcześniej są przygotowani do wykonania konkretnego manewru, np. zmiany pasa ruchu czy też skrętu. Dodatkowo liczne funkcje multimedialne w jednym urządzeniu zwiększają komfort podróży. Ogranicza to liczbę zbędnych przedmiotów w samochodzie, które w momencie wypadku stają się zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.

Urządzeniami nawigacji satelitarnej wpływającymi na bezpieczeństwo podczas jazdy bez wątpienia są odbiorniki GPS. Taką opinię wyrazili instruktorzy Szkoły Auto, testujący urządzenia jednej z obecnych na polskim rynku marki Garmin.
Tematy w artykule: bezpieczenstwo nawigacja

Podobne wiadomości:

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Fotelik samochodowy - jaki wybrać

Bezpieczna jazda 2015-11-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.