mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Neoplan Cityliner jeszcze dłuższy

Neoplan Cityliner jeszcze dłuższy

Neoplan wprowadził do sprzedaży nową, przedłużoną wersję autobusu Cityliner. Pojazd dostępny jest w wariancie z trzema osiami, a jego długość całkowita wynosi 12,99 m.

Neoplan Cityliner jeszcze dłuższy
W porównaniu do wersji dwuosiowej, nowy „trzyosiowec” oferowany będzie jedynie w jednej wysokości kabiny 3,72 m. Pod skórą Citylinera HDC drzemie technologia dobrze znana z rodziny Neoplanów. I tak nowy model dysponuje elektrohydrauliczną osią skrętną, która od lat zbiera bardzo pozytywne opinie od przewoźników.

Na pokład przedłużonego Citylinera wejść może 50 (wersja 4-gwiazdkowa z zabudowaną toaletą) lub 55 osób (wersja 3-gwiazdkowa z zabudowaną toaletą). Przestrzeń bagażowa mierzy 10,3 metrów sześciennych.

Za napęd w autobusie odpowiedzialna jest rzędowa, sześciocylindrowa, 440-konna jednostka Turbodiesla D 2066 LOH 03/04 pochodząca od MAN. Motor oparty na technologii common-rail ma 10,5 l. pojemności. Na życzenie klienta dostępna jest również wersja z silnikiem 12,4 l. o mocy 480 KM. Obecnie silniki spełniają normę emisji spalin Euro 4. Pod koniec 2008 roku do sprzedaży trafią egzemplarze z normą Euro 5.

Czytaj także:

Neoman zwiększa sprzedaż w Europie 2007-04-03

Lion w wersji Supreme 2007-02-12
Tematy w artykule: Neoplan Cityliner

Podobne wiadomości:

Wyróżnienia dla autobusów MAN i Neoplan

Wyróżnienia dla autobusów MAN i Neoplan

Aktualności 2011-09-26

Ankara i Haga stawiają na ekologiczne autobusy firmy MAN

Ankara i Haga stawiają na ekologiczne...

Aktualności 2008-07-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.