mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nexteer zainwestuje ponad 200 mln zł w zakłady w Polsce

Nexteer zainwestuje ponad 200 mln zł w zakłady w Polsce

Światowy producent układów kierowniczych Nexteer Automotive na przestrzeni trzech najbliższych lat zainwestuje ponad 200 milionów złotych w swoje zakłady w Tychach i Gliwicach, aby wesprzeć uruchomienie trzech nowych projektów. Koncern zwiększa zdolności produkcyjne w Polsce w wyniku zawarcia nowych umów na montaż coraz popularniejszych wśród światowych producentów samochodów elektrycznych układów kierowniczych (EPS). W tyską fabrykę, która wyprodukowała dotąd niemal połowę z 16 milionów układów EPS koncernu Nexteer, w ostatnich dwóch latach zainwestowano już niemal 160 milionów złotych.

Nexteer zainwestuje ponad 200 mln zł w zakłady w Polsce
Większość inwestycji w polskich zakładach związanych jest z ogólnoświatowymi programami koncernu, które rozpoczną się w latach 2013 i 2014. W Polsce prace przygotowawcze do nowych projektów rozpoczną się w sierpniu tego roku i potrwają około dwóch lat. Zakład w Tychach już teraz zwiększa jednak zdolności produkcyjne w związku z dostarczaniem układów kierowniczych dla najnowszej lancii ypsilon z segmentu supermini, produkowanej od tego roku w tyskiej fabryce Fiata. Start kolejnych programów Nexteer planowany jest na grudzień 2011 i styczeń 2012 roku.

- Nexteer rozpoczął dwuletni program inwestycji w Polsce, który odegra ważną rolę we wspieraniu przejścia światowej branży motoryzacyjnej od stosowania hydraulicznych układów kierowniczych do montażu systemów wspomaganych elektrycznie. Nasze zakłady w Polsce będą produkować układy EPS, które przyczynią się do stworzenia nowej generacji bardziej oszczędnych samochodów z segmentu premium o niskiej emisji CO2 – mówi Laurent Bresson, wiceprezes Nexteer Automotive, dyrektor sprzedaży globalnej i marketingu oraz dyrektor zarządzający w Europie.

Nexteer Automotive Poland jest polskim oddziałem Nexteer Automotive, globalnej firmy produkującej układy kierownicze ze wspomaganiem hydraulicznym i elektrycznym, kolumny kierownicze oraz produkty do układów jezdnych dla producentów oryginalnych podzespołów. W Polsce znajdują się dwa zakłady Nexteer Automotive: w Tychach oraz w Gliwicach, zatrudniające łącznie 1200 osób. W trakcie roku produkują one ok. trzech milionów układów i kolumn kierowniczych, w tym najbardziej zaawansowany technologicznie układ Single Pinion EPS. W ramach tyskiej fabryki funkcjonuje także centrum inżynieryjne, które tworzy specjalistyczne rozwiązania dla samochodów osobowych produkowanych przez globalne koncerny samochodowe, klientów Nexteer Automotive. Tyska fabryka Nexteer Automotive jest zarazem jednym z największych zakładów firmy na świecie pod względem zatrudnienia oraz wielkości produkcji.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando