mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Nico Rosberg, mistrz świata Formuły 1 z 2016, został właśnie menedżerem Roberta Kubicy. Utalentowany niemiecki kierowca zakończył karierę po zwycięskim sezonie, a teraz zajmie się powrotem Polaka do elitarnej serii.

Nico Rosberg nowym menedżerem Roberta Kubicy

Dotychczasowym doradcą Roberta Kubicy był Alessandro Aluuni Bravi, ale na tym współpraca się nie kończy. Dotychczasowy menedżer podzieli się obowiązkami z Nico Rosbergiem. Były mistrz Formuły 1 bardzo ciepło wyraża się na temat polskiego kierowcy. W jego opinii Kubica i Hamilton byli najszybszymi kierowcami, z którymi miał okazję rywalizować. Dodał, że powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 będzie na pewno ciekawym wyzwaniem.

Nico Rosberg zdobył mistrzowski tytuł w 2016 roku i od tamtego czasu nie zajmował się profesjonalnym ściganiem na torze. Robert Kubica nie ukrywa radości w związku z nową współpracą, tym bardziej, że znają się z Rosbergiem od dzieciństwa.

Polski kierowca zrobił duży postęp w kierunku powrotu do Formuły 1. Kilka tygodni temu po raz pierwszy od 2011 roku testował bolid w ramach zespołu Renault. Wydawało się, że podpisanie kontraktu jest wyłącznie kwestią czasu, ale ostatecznie nie doszło do takiego ruchu - team Renault wybrał Carlosa Sainza Jr. Zagraniczne spekulują o transferze Kunicy do Williamsa lub Saubera.

Robert Kubica startował w Formule 1 w latach 2006-2010, występując w barwach zespołów BMW Sauber oraz Renault. Na najwyższym miejscu podium stanął zaledwie raz - w Montrealu (2008). Jego karierę brutalnie przerwał wypadek w lutym 2011 roku podczas Rajdu Ligurii.

Tematy w artykule: Robert Kubica Formula 1

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.