mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nidec otrzyma wsparcie

Nidec otrzyma wsparcie

Japońska firma Nidec Motors & Actuators Sp. z o.o., która wybuduje nową fabrykę w Niepołomicach, otrzyma wsparcie finansowe od rządu. Jest to możliwe dzięki nowemu programowi finansowemu, którego celem jest przyciągnięcie inwestorów.

Nidec otrzyma wsparcie
Spółka Nidec Motors & Actuators otrzymała w tym roku zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będzie to kolejna japońska inwestycja w naszym kraju. Firma działa już w Polsce od pewnego czasu, a nowy zakład ma pozwolić na zwiększenie mocy produkcyjnych. Zgodnie z planami inwestycyjnymi firma zamierza zbudować na terenie KSSE w Niepołomicach fabrykę produkującą silniki i napędy elektryczne dla przemysłu motoryzacyjnego. Obiekt ma mieć ponad 11 tys. metrów kwadratowych.

Przewidywane nakłady inwestycyjne wyniosą około 56 mln zł, a zatrudnienie 500 osób. Spółka znajdzie się w grupie inwestorów, którzy mogą liczyć na pomoc z rządowego programu wspierania inwestycji. Budżet państwa zadeklarował nakłady w wysokości 2,9 mln zł, które zostaną przeznaczone na utrzymanie nowo utworzonych miejsc pracy. Przewidziano także, że w okresie realizacji programu do budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego wpłynie ponad 138 mln zł (będą to pieniądze z tytułu podatków CIT, PIT, VAT i podatku od nieruchomości).

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Polskie drogi 2016-05-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?