mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nidec otrzyma wsparcie

Nidec otrzyma wsparcie

Japońska firma Nidec Motors & Actuators Sp. z o.o., która wybuduje nową fabrykę w Niepołomicach, otrzyma wsparcie finansowe od rządu. Jest to możliwe dzięki nowemu programowi finansowemu, którego celem jest przyciągnięcie inwestorów.

Nidec otrzyma wsparcie
Spółka Nidec Motors & Actuators otrzymała w tym roku zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będzie to kolejna japońska inwestycja w naszym kraju. Firma działa już w Polsce od pewnego czasu, a nowy zakład ma pozwolić na zwiększenie mocy produkcyjnych. Zgodnie z planami inwestycyjnymi firma zamierza zbudować na terenie KSSE w Niepołomicach fabrykę produkującą silniki i napędy elektryczne dla przemysłu motoryzacyjnego. Obiekt ma mieć ponad 11 tys. metrów kwadratowych.

Przewidywane nakłady inwestycyjne wyniosą około 56 mln zł, a zatrudnienie 500 osób. Spółka znajdzie się w grupie inwestorów, którzy mogą liczyć na pomoc z rządowego programu wspierania inwestycji. Budżet państwa zadeklarował nakłady w wysokości 2,9 mln zł, które zostaną przeznaczone na utrzymanie nowo utworzonych miejsc pracy. Przewidziano także, że w okresie realizacji programu do budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego wpłynie ponad 138 mln zł (będą to pieniądze z tytułu podatków CIT, PIT, VAT i podatku od nieruchomości).

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando