Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nidec otrzyma wsparcie

Nidec otrzyma wsparcie

Japońska firma Nidec Motors & Actuators Sp. z o.o., która wybuduje nową fabrykę w Niepołomicach, otrzyma wsparcie finansowe od rządu. Jest to możliwe dzięki nowemu programowi finansowemu, którego celem jest przyciągnięcie inwestorów.

Nidec otrzyma wsparcie
Spółka Nidec Motors & Actuators otrzymała w tym roku zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Będzie to kolejna japońska inwestycja w naszym kraju. Firma działa już w Polsce od pewnego czasu, a nowy zakład ma pozwolić na zwiększenie mocy produkcyjnych. Zgodnie z planami inwestycyjnymi firma zamierza zbudować na terenie KSSE w Niepołomicach fabrykę produkującą silniki i napędy elektryczne dla przemysłu motoryzacyjnego. Obiekt ma mieć ponad 11 tys. metrów kwadratowych.

Przewidywane nakłady inwestycyjne wyniosą około 56 mln zł, a zatrudnienie 500 osób. Spółka znajdzie się w grupie inwestorów, którzy mogą liczyć na pomoc z rządowego programu wspierania inwestycji. Budżet państwa zadeklarował nakłady w wysokości 2,9 mln zł, które zostaną przeznaczone na utrzymanie nowo utworzonych miejsc pracy. Przewidziano także, że w okresie realizacji programu do budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego wpłynie ponad 138 mln zł (będą to pieniądze z tytułu podatków CIT, PIT, VAT i podatku od nieruchomości).

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj