mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nidec w Niepołomicach

Nidec w Niepołomicach

Japońska firma Nidec, będąca producentem napędów elektrycznych m.in. dla przemysłu motoryzacyjnego zamierza wybudować nowy zakład na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obiekt warty 56 mln zł powstanie w Niepołomicach.

Nidec w Niepołomicach
Firma Nidec powstała w Japonii w 1973 roku. Zajmuje się produkcją napędów elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego, komputerowego, maszynowego i AGD. Od jakiegoś czasu Nidec prowadzi swoją działalność również w naszym kraju. W 2006 r. firma przejęła spółkę Valeo Motors and Actuators (tworząc spółkę Nidec Motors & Actuators) i wynajmuje w Zielonce pod Krakowem halę, w której prowadzona jest produkcja silników oraz napędów elektrycznych dla przemysłu motoryzacyjnego.

W ubiegłym roku firma zaczęła rozważać budowę fabryki napędów do szyberdachów i siedzeń samochodowych. Wtedy pod uwagę brana była Skawina pod Krakowem. Teraz jednak na lokalizację nowego obiektu zostały wybrane Niepołomice, które znajdują się na terenie KSSE. Nidec zamierza zainwestować 56 mln zł w rozwój produkcji, przy której zatrudnienie znajdzie 500 osób.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Z kraju tulipanów

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~ir. 2008-12-20

Ludziska, być może jakieś firmy z branży automotive poszukują jakościowca... muszę się przenieść pod kraków. jak to wygląda, jakie firmy sa oprócz Nidec?

~Pracownik 2008-12-14

Nie w pod krakowskiej zielonce tylko pod Krakowskich Zielonkach

~Skawinianin 2008-09-03

Skawina znowu pomienita , naprawde burmistrz opwinien podac sie demisji !!!!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross