mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie będzie V10-tki w Phaetonie

Nie będzie V10-tki w Phaetonie

Z końcem bieżącego roku Volkswagen wycofa ze sprzedaży jedną ze swoich wersji silnikowych luksusowego modelu Phaeton. Będą to auta wyposażone w dziesięciocylindrową jednostkę TDI.

Nie będzie V10-tki w Phaetonie
Jak wynika z informacji niemieckiego branżowego serwisu Auto Reporter, powołującego się na wypowiedź rzecznika prasowego VW, powodem wycofania tej jednostki ze sprzedaży jest brak możliwości zamontowania w niej filtra cząstek stałych. Takie urządzenie jest obecnie niezbędne aby auto mogło spełniać nowe normy emisji spalin Euro 4.

Dowiedz się więcej o modelu Volkswagen Phaeton

Próba zamontowania filtra cząstek stałych związana byłaby jednocześnie z przymusowym przebudowaniem komory silnika i części płyty podłogowej, co naturalnie wpłynęłoby na zwiększenie kosztów produkcji. Dlatego też niemiecka marka postanowiła zrezygnować z 5-litrowego motoru.

Zobacz galerię zdjęć modelu Volkswagen Phaeton

Z racji tego, że słabsza jednostka V6 TDI również montowana w Phaetonach ma gorsze osiągi - zaledwie lub aż - o 20% koncern postanowił, że nie będzie prowadził prac nad nową jednostką oferującą mniej więcej te same parametry jak silnik V10. Alternatywą był również silnik V8 TDI o mocy 326 KM z palety Audi, jednak i tutaj próba adaptacji układu okazała się za droga i technicznie bardzo skomplikowana.

Czytaj także:

VW Pheaton: Luksus w XXL 2005-12-19

Podobne wiadomości:

Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły

Volkswagen T-Roc - znamy kolejne szczegóły

Aktualności 2017-08-16

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego projektu

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego...

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

~Majster AŻ hooo! 2008-03-19

Od pół roku jeżdżę V10-ką i myślę, że niewiele jest motorków na świecie tak przyjemnie i cichutko warczących a przy "depnięciu" zrywających z miejsca to 2,5 tony perfekcyjnie wykonanego, niemieckiego cuda.

~VW:) 2007-01-08

VW TO POTĘGA.VW PRODUKUJE NAJLEPSZE AUTA I TYLE ! A V10 TO NAJLEPSZY SILNIK

~Blob 2006-07-27

ehh szkoda bo v10 tdi miał ogromny potencjał i gdyby wyposażyli go w piezoelektryczne wtryskiwacze to nadal by był samochodem z najmocniejszym dieslem, potężniejszym od bmw 745d i mercedesa 420cdi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech