mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie będzie V10-tki w Phaetonie

Nie będzie V10-tki w Phaetonie

Z końcem bieżącego roku Volkswagen wycofa ze sprzedaży jedną ze swoich wersji silnikowych luksusowego modelu Phaeton. Będą to auta wyposażone w dziesięciocylindrową jednostkę TDI.

Nie będzie V10-tki w Phaetonie
Jak wynika z informacji niemieckiego branżowego serwisu Auto Reporter, powołującego się na wypowiedź rzecznika prasowego VW, powodem wycofania tej jednostki ze sprzedaży jest brak możliwości zamontowania w niej filtra cząstek stałych. Takie urządzenie jest obecnie niezbędne aby auto mogło spełniać nowe normy emisji spalin Euro 4.

Dowiedz się więcej o modelu Volkswagen Phaeton

Próba zamontowania filtra cząstek stałych związana byłaby jednocześnie z przymusowym przebudowaniem komory silnika i części płyty podłogowej, co naturalnie wpłynęłoby na zwiększenie kosztów produkcji. Dlatego też niemiecka marka postanowiła zrezygnować z 5-litrowego motoru.

Zobacz galerię zdjęć modelu Volkswagen Phaeton

Z racji tego, że słabsza jednostka V6 TDI również montowana w Phaetonach ma gorsze osiągi - zaledwie lub aż - o 20% koncern postanowił, że nie będzie prowadził prac nad nową jednostką oferującą mniej więcej te same parametry jak silnik V10. Alternatywą był również silnik V8 TDI o mocy 326 KM z palety Audi, jednak i tutaj próba adaptacji układu okazała się za droga i technicznie bardzo skomplikowana.

Czytaj także:

VW Pheaton: Luksus w XXL 2005-12-19

Podobne wiadomości:

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

~Majster AŻ hooo! 2008-03-19

Od pół roku jeżdżę V10-ką i myślę, że niewiele jest motorków na świecie tak przyjemnie i cichutko warczących a przy "depnięciu" zrywających z miejsca to 2,5 tony perfekcyjnie wykonanego, niemieckiego cuda.

~VW:) 2007-01-08

VW TO POTĘGA.VW PRODUKUJE NAJLEPSZE AUTA I TYLE ! A V10 TO NAJLEPSZY SILNIK

~Blob 2006-07-27

ehh szkoda bo v10 tdi miał ogromny potencjał i gdyby wyposażyli go w piezoelektryczne wtryskiwacze to nadal by był samochodem z najmocniejszym dieslem, potężniejszym od bmw 745d i mercedesa 420cdi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.