mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie będzie wyższej oferty dla Scanii

Nie będzie wyższej oferty dla Scanii

MAN, producent pojazdów użytkowych, nie zamierza podnosić oferty na wykup szwedzkiej marki Scania. Niemiecka firma w pokerowej grze o wykup pakietu akcji Scanii stawia coraz twardsze warunki.

Nie będzie wyższej oferty dla Scanii
Po zaakceptowaniu wystosowanej do Scanii oferty i sprawdzeniu jej zgodności przez Parlament Europejski, MAN stawia śmielej warunki szwedzkiemu producentowi. Czy Scania jednak ulegnie pozostanie wielką niewiadomą. Cały spór o przejęcie dużej części akcji od Szwedów powoli działa na nerwy obu stronom stąd MAN ostatecznie zadeklarował, że jeśli Scania nie podejmie decyzji do 31. stycznia przyszłego roku wówczas nie będzie mowy o dalszych pertraktacjach i sprawa się zakończy.

MAN nie zamierza więc podwyższać swojej dotychczasowej oferty, wedle której za pakiet swoich akcji Scania miała otrzymać 10,3 mld euro. „Musimy być również lojalni wobec naszych akcjonariuszy dlatego też nie możemy sobie pozwolić na uatrakcyjnianie oferty dla Scanii. Sądzę, że propozycja jaką złożyliśmy szwedzkiemu producentowi jest mimo wszystko fair” – powiedział w jednym z wywiadów szef koncernu MAN, Hakan Samuelsson.

Czytaj także:

Scania składa kontrofertę MAN 2006-12-01

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a 2006-11-27
Tematy w artykule: MAN Scania

Podobne wiadomości:

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Aktualności 2006-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit
Niemiecki producent opublikował kolejne grafiki ukazujące kolejne wcielenie popularnego modelu Jetta. samochód zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Detroit.