mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie będzie zwolnień w Oplu

Nie będzie zwolnień w Oplu

Solidarność w General Motors Manufacturing Poland podpisała z zarządem spółki porozumienie zapewniające utrzymanie zatrudnienia pracownikom likwidowanej trzeciej zmiany. Oprócz tego związkowcom udało się uzyskać m.in. gwarancje przedłużenia umów pracownikom zatrudnionym na czas określony.

Nie będzie zwolnień w Oplu
W październiku władze koncernu General Motors poinformowały o ograniczeniu pracy linii montażowych swoich zakładów grupy Opel/Vauxhall. We wszystkich europejskich fabrykach zlikwidowano trzecią zmianę, a w brytyjskim Luton wprowadzono jednozmianowy system pracy. Decyzja władz koncernu to efekt niskiego poziomu sprzedaży na europejskim rynku motoryzacyjnym oraz niekorzystnych prognoz na 2013 rok.

Zgodnie z porozumieniem, w gliwickim Oplu nie będzie przymusowych zwolnień, a pracownicy 3 zmiany zostaną przeniesieni do innych zakładów koncernu. Chodzi tutaj o ok. 300 osób. -  Te osoby trafią głównie do fabryk w Niemczech i Austrii oraz do Isuzu Motors Polska w Tychach. W obecnych, trudnych czasach jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo nikt nie straci pracy, a to jest dla nas najważniejsze - mówi Mariusz Król, szef Solidarności w GMMP.

Pracę zachowają również osoby zatrudnione w GMMP na czas określony. Zarząd spółki zobowiązał się, że w okresie obowiązywania porozumienia, czyli do końca 2014 roku będzie przedłużał umowy  tej grupie pracowników.

W porozumieniu znalazły się również gwarancje inwestycji w GMMP oraz produkcji w gliwickiej fabryce Opla Astry. - Cała produkcja pięciodrzwiowej Astry hatchback będzie ulokowana w naszym zakładzie oraz w jeszcze jednej europejskiej fabryce - dodaje Mariusz Król.
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.