mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie będzie zwolnień w Oplu

Nie będzie zwolnień w Oplu

Solidarność w General Motors Manufacturing Poland podpisała z zarządem spółki porozumienie zapewniające utrzymanie zatrudnienia pracownikom likwidowanej trzeciej zmiany. Oprócz tego związkowcom udało się uzyskać m.in. gwarancje przedłużenia umów pracownikom zatrudnionym na czas określony.

Nie będzie zwolnień w Oplu
W październiku władze koncernu General Motors poinformowały o ograniczeniu pracy linii montażowych swoich zakładów grupy Opel/Vauxhall. We wszystkich europejskich fabrykach zlikwidowano trzecią zmianę, a w brytyjskim Luton wprowadzono jednozmianowy system pracy. Decyzja władz koncernu to efekt niskiego poziomu sprzedaży na europejskim rynku motoryzacyjnym oraz niekorzystnych prognoz na 2013 rok.

Zgodnie z porozumieniem, w gliwickim Oplu nie będzie przymusowych zwolnień, a pracownicy 3 zmiany zostaną przeniesieni do innych zakładów koncernu. Chodzi tutaj o ok. 300 osób. -  Te osoby trafią głównie do fabryk w Niemczech i Austrii oraz do Isuzu Motors Polska w Tychach. W obecnych, trudnych czasach jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo nikt nie straci pracy, a to jest dla nas najważniejsze - mówi Mariusz Król, szef Solidarności w GMMP.

Pracę zachowają również osoby zatrudnione w GMMP na czas określony. Zarząd spółki zobowiązał się, że w okresie obowiązywania porozumienia, czyli do końca 2014 roku będzie przedłużał umowy  tej grupie pracowników.

W porozumieniu znalazły się również gwarancje inwestycji w GMMP oraz produkcji w gliwickiej fabryce Opla Astry. - Cała produkcja pięciodrzwiowej Astry hatchback będzie ulokowana w naszym zakładzie oraz w jeszcze jednej europejskiej fabryce - dodaje Mariusz Król.
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.