mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie czekaj na awarię!

Nie czekaj na awarię!

Zły stan techniczny samochodów jest przyczyną wielu wypadków na drogach. Średnio co 90 minut ginie na nich człowiek, a co 10 minut jedna osoba zostaje ranna. Sytuacji tej ma zapobiec kampania o nazwie Akademia Bezpiecznego Samochodu, której pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych oraz czołowi producenci części samochodowych.

Nie czekaj na awarię!

Nasz lokalny rynek motoryzacyjny rozwija się od wielu lat bardzo dynamicznie, aczkolwiek świadomość techniczna dużej części polskich kierowców jest na niższym poziome w porównaniu z innymi krajami należącymi do Unii Europejskiej. Dlatego też ważne jest kształtowanie wśród kierowców świadomości oraz odpowiedniego nawyku sprawdzania stanu technicznego samochodów. Jak wykazały badania, ponad 60 procent z nich korzysta dopiero wtedy, gdy samochód jest już zepsuty. Według kolejnej sondy, dla większości kierowców w Polsce podstawową motywacją do wymiany części jest bezpieczeństwo własne, a także innych uczestników ruchu drogowego (73,5 procent). Zadaniem ABS`u jest wykształcenie naturalnej potrzeby profilaktycznego sprawdzania stanu technicznego przez użytkowników.

 

Poprzednia edycja kampanii została odebrana przez kierowców jako przekonująca. Wpłynęła też pozytywnie na zmianę postawy wobec regularnych przeglądów technicznych. Alfred Franke, Prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych poinformował: "Utwierdziło nas to w przekonaniu, że dalsze działania w tym zakresie są niezbędne”.

 

25 kwietnia 2007 hasłem „Nie czekaj na awarię. Dla bezpieczeństwa zrób przegląd.” ruszy kolejna edycja kampanii przygotowanej przez Akademię Bezpiecznego Samochodu. Na początek zostanie zorganizowana konferencja prasowa oraz kongres dla ekspertów i dziennikarzy, poświęcony bezpieczeństwu na drodze. Kampania będzie oparta na całorocznych działaniach skierowanych na cały kraj z naciskiem na okres wiosny i wczesnej jesieni. W jej ramach zostało objętych sześć województw (mazowieckie, małopolskie, dolnośląskie, śląskie, pomorskie i wielkopolskie).

 

Czytaj także:

"Prowadzący - niepijący" (2007-03-14)

Komentuj:

~AdJ 2007-03-30

Popieram. Szczególnie, że wielu kierowców woli podbić badanie techniczne ,,zaocznie" u znajomego bez sprawdzania czy komuś tym krzywdy nie zrobią

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando