mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie kupili Saaba, ale mogą kupić Lotusa

Nie kupili Saaba, ale mogą kupić Lotusa

W zeszłym tygodniu pojawiły się informacje, że Grupa Lotus przestała być oficjalnym sponsorem zespołu Lotus F1 Team. Teraz pojawią się plotki, które mówią, że przyszłość marki jest zagrożona.

Nie kupili Saaba, ale mogą kupić Lotusa
Lotus cały czas (jeszcze) należy do Protona. Malezyjska marka została sprzedana konsorcjum DRB-Hicom w styczniu razem z należącym do niej brytyjskim Lotusem. Lotus otrzymał zalecenia by wstrzymać wszelkie prace i przez okres przejściowy wynoszący 60 dni nie mógł otrzymywać żadnych pieniędzy. Tak mówi malezyjskie prawo. Ten czas zakończył się tydzień temu.

Przyszłość brytyjskiej marki stoi pod dużym znakiem zapytania. Do tego dochodzi sprawa długów marki, które wynoszą podobno 320 milionów dolarów. Nie wiadomo na dzień dzisiejszy co z Lotusem - czy zostanie postawiony w stan upadłości, czy zostanie sprzedany. Pojawił się na horyzoncie jak na razie jeden potencjalny inwestor.

Zainteresowany kupnem Grupy Lotus jest chińskie przedsiębiorstwo Youngman. Firma ta jest oficjalnym importerem aut Lotusa w Chinach. Youngman również był zamieszany w kupno szwedzkiej marki Saab, jednak jak wiadomo ta transakcja nie doszła do skutku. Czy inaczej będzie z kupnem Lotusa? Czas pokaże. W roli potencjalnego inwestora w brytyjską markę stawiane było również konsorcjum Genii Capital, które jest właścicielem zespołu Lotus F1 Team. Te informacje jednak zostały zdementowane przez Gerarda Lopeza właściciela Genii Capital.

W tej sytuacji plan wprowadzenia nowych modeli w ciągu 5 lat przez Lotusa został praktycznie odłożony na bok. Cała ta sytuacja powoduje, że aż chce się powiedzieć: Lotus - Lots Of Trouble Usually Serious(Dużo problemów zazwyczaj poważnych). Powiedzenie to przylgnęło do marki w początkowych latach startów Lotusa w F1, gdy zielone bolidy regularnie ulegały awariom.

Podobne wiadomości:

Lotus Evora 400 - najmocniejszy i najszybszy

Lotus Evora 400 - najmocniejszy i najszybszy

Premiery 2015-02-18

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.