mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie ma chętnych na majątek Daewoo i Intralla

Nie ma chętnych na majątek Daewoo i Intralla

Czy jest szansa na wznowienie w naszym kraju produkcji Lublinów i Honkerów? Na razie się na to nie zanosi. Majątki należące kiedyś do Daewoo Motor Polska i firmy Intrall czekają na nowych właścicieli, jednak w przetargach na ich sprzedaż nikt nie startuje.

Nie ma chętnych na majątek Daewoo i Intralla
Jak podaje Rzeczpospolita, Syndycy Masy Upadłościowej Daewoo Motor Polska i spółki Intrall mogą mieć problem ze znalezieniem chętnych na majątki pozostałe po dawnych producentach samochodów. Maleją szanse na wznowienie montażu Honkerów i Lublinów w starych lubelskich zakładach, pomimo tego, że na sprzedaż wystawiono wszystkie środki trwałe (niezbędny sprzęt) oraz prawa do produkcji.

Problemem jest brak inwestorów, którzy zdecydowaliby się wystartować w przetargach. W ogłoszonych do tej pory postępowaniach przetargowych, które nie doszły do skutku z powodu braku ofert, Syndyk Masy Upadłościowej Daewoo Motor Polska wycenił prawa do produkcji Honkera oraz środki trwałe na 40 mln zł, natomiast Syndyk Masy Upadłościowej spółki Intrall wystawił na sprzedaż urządzenia niezbędne do produkcji Lublinów w cenie 14 mln zł.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

~ALESSIA 2008-08-06

może TATA kupi, hindusi lubią badziewia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa submarka Seata?
Cupra - nowa submarka Seata?
Hiszpańska marka zgłosiła wniosek do urzędu patentowego o zastrzeżenie nowego logotypu dla marki Cupra. Czyżby Seat szykował do wejścia na rynek zupełnie nową markę?
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech