mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie ma chętnych na majątek Daewoo i Intralla

Nie ma chętnych na majątek Daewoo i Intralla

Czy jest szansa na wznowienie w naszym kraju produkcji Lublinów i Honkerów? Na razie się na to nie zanosi. Majątki należące kiedyś do Daewoo Motor Polska i firmy Intrall czekają na nowych właścicieli, jednak w przetargach na ich sprzedaż nikt nie startuje.

Nie ma chętnych na majątek Daewoo i Intralla
Jak podaje Rzeczpospolita, Syndycy Masy Upadłościowej Daewoo Motor Polska i spółki Intrall mogą mieć problem ze znalezieniem chętnych na majątki pozostałe po dawnych producentach samochodów. Maleją szanse na wznowienie montażu Honkerów i Lublinów w starych lubelskich zakładach, pomimo tego, że na sprzedaż wystawiono wszystkie środki trwałe (niezbędny sprzęt) oraz prawa do produkcji.

Problemem jest brak inwestorów, którzy zdecydowaliby się wystartować w przetargach. W ogłoszonych do tej pory postępowaniach przetargowych, które nie doszły do skutku z powodu braku ofert, Syndyk Masy Upadłościowej Daewoo Motor Polska wycenił prawa do produkcji Honkera oraz środki trwałe na 40 mln zł, natomiast Syndyk Masy Upadłościowej spółki Intrall wystawił na sprzedaż urządzenia niezbędne do produkcji Lublinów w cenie 14 mln zł.

Podobne wiadomości:

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~ALESSIA 2008-08-06

może TATA kupi, hindusi lubią badziewia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.