mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie ma kryzysu? Oto najczęściej kupowane auta w 2014

Nie ma kryzysu? Oto najczęściej kupowane auta w 2014

Rynek motoryzacyjny ma się coraz lepiej. Takie wnioski nasuwają się po przeanalizowaniu danych mówiących o sprzedaży w Europie przez pierwsze cztery miesiące tego roku. Sprawdźmy, które modele były w tym czasie rynkowymi hitami.

Nie ma kryzysu? Oto najczęściej kupowane auta w 2014

Wszystkie znaki na niebie i ziemi, a przynajmniej statystyki wskazują na to, że rynek motoryzacyjny ma się coraz lepiej. Z opublikowanych właśnie danych przez firmę JATO Dynamics wynika nawet, że urósł on aż o 7 procent w stosunku do roku poprzedniego.

Z listy 24 analizowanych krajów aż 24 sprzedało w pierwszych czterech miesiącach tego roku więcej samochodów. Spoglądając na Polskę wynik wygląda fenomenalnie. Wzrost wyniósł 28,9 procent, co daje 97 622 egzemplarze. Musimy jednak pamiętać, że wynika on przede wszystkim z możliwości odpisania VAT dla samochodów z kratką. Gdyby nie to, wynik z pewnością nie byłby taki optymistyczny.

Zobaczmy zatem jakie samochody sprzedawały się najlepiej w pierwszym kwartale 2014 roku:

10. Opel Astra - 46 224 egz.

Wysokie wyniki sprzedaży niemieckiego modelu powinny nas cieszyć, ponieważ dzięki temu gliwicka fabryka Opla nie musi zmniejszać produkcji bądź dokładać nowych modeli na taśmy by zapełnić w 100 procentach możliwości obiektu. W porównaniu z rokiem ubiegłym Astra sprzedaje się nieco gorzej. W tym roku sprzedano 46 224 egzemplarze, co jest wynikiem gorszym o 10,3 procent.

9. Fiat 500 - 46 572 egz.

Lifestylowy maluch przywrócony do produkcji po kilkudziesięciu latach okazał się być hitem sprzedażowym. Auto cały czas znajduje się w czołówce najpopularniejszych modeli na Starym Kontynencie. W pierwszym kwartale tego roku sprzedano aż 46 572 egzemplarze. To poważny wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Według wyliczeń wynosi aż 19,5 procent.

8. Nissan Qashqai - 53 773 egz.

W przypadku tego modelu mamy duże zaskoczenie. Qashqai od momentu premiery cieszy się sporą popularnością. Duże zamieszanie wokół niego zrobiło się kilka miesięcy temu, kiedy zadebiutowała nowa generacja. Pierwszy kwartał tego roku nie był dla niego zbyt łaskawy. Auto sprzedało się aż 13,1 procent gorzej niż w porównywalnym okresie rok wcześniej. W tym roku przez pierwsze trzy miesiące sprzedano 53 773 egzemplarze.

7. Ford Focus - 61 170 egz.

Trzecia generacja niemieckiego kompakta od momentu premiery mocno walczy o udziały w rynku. Pierwszy kwartał tego roku zalicza delikatny zjazd o 0,2 procent. W sumie w Europie sprzedano 61 170 Focusów w pierwszych trzech miesiącach tego roku.

6. Peugeot 208 - 62 275 egz.

Francuski przedstawiciel segmentu B miał swoją premierę dwa lata temu. Nowy model jest kontynuatorem dwóch poprzednich hitów, czyli 206 i 207, które w momencie jego debiutu były nadal produkowane. W pierwszym kwartale tego roku, w porównaniu z poprzednim model zanotował 7 procentowy spadek. Mimo tego nabywców znalazło aż 62 275 modeli.

5. Opel Corsa - 64 591 egz.

Czwarta generacja małego Opla jest już weteranem na rynku. Premiera tej wersji nie licząc face-liftingów miała miejsce już osiem lat temu. Mimo wszystko na horyzoncie nie widać jeszcze następcy, a wyniki sprzedaży napawają optymizmem. Udało się uzyskać wzrost, a w sumie znalazło się 64 591 klientów na ten model.

4. Volkswagen Polo - 73 576 egz.

Jeden z najmniejszych Volkswagenów przyzwyczaił wszystkich, że od wielu dekad znajduje się w czołówce najlepiej sprzedających się aut. W tym roku również nie zawodzi. W porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku sprzedaż wzrosła o 6,8 procent i wyniosła w sumie 73 576 egzemplarzy.

3. Renault Clio - 74 473 egz.

Auta kompaktowe dominują pierwszą dziesiątkę najlepiej sprzedających się modeli. Francuski przedstawiciel tego gatunku również znalazł się na czerwonym polu. Na szczęście tylko o 1,2 punkta. Całościowe wyniki sprzedaży dla pierwszych trzech miesięcy tego roku stawiają go w dobrym świetle.

2. Ford Fiesta - 85 693 egz.

Kolejny nieśmiertelny model. Ford Fiesta jest już prezentowany w siódmej odsłonie, niedawno przeszedł lekki lifting, a wyniki sprzedaży idą cały czas w górę. Pierwsze trzy miesiące tego roku są bardzo zadowalające. Sprzedały się aż 85 693 egzemplarze.

1. Volkswagen Golf - 129 599 egz.

Bez tego modelu nie można mówić o europejskim rynku. Siódma odsłona Golfa robi piorunujący wynik i odstawia konkurentów o dwa kroki. Nie jest to rekordowy wzrost w tym zestawieniu, ale suma sprzedanych egzemplarzy robi wrażenie. Aż 129 599 egzemplarzy znalazło nabywców od stycznia do końca marca tego roku. W stosunku do ubiegłego jest to wzrost o 15,3 procent.

 

Tematy w artykule: sprzedaż samochodów sprzedaz

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Komentuj:

~sz-fabia 2014-05-22

.. czy Skoda, zajeła zaszczytne ZERO!!! miejsce

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.