mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie ma szans na mocną Mazdę MX-5 MPS

Nie ma szans na mocną Mazdę MX-5 MPS

Choć logo MPS ma powrócić w sportowych wersjach modeli Mazdy to nie ma co liczyć na wzmocnionego roadstera MX-5. Japończycy zdecydowali, że taki ruch nie byłby w zgodzie z filozofią modelu.

Nie ma szans na mocną Mazdę MX-5 MPS
Mazda MX-5 to jedno z pierwszych aut, które przychodzą na myśl podczas rozmowy o przyjemności z jazdy. Recepta na ten wóz od lat jest ta sama: bardzo lekki, niewielki roadster z idealnym wyważeniem nadwozia i napędem na tylne koła. W takiej konfiguracji nie potrzeba wielu koni mechanicznych, by poczuć się jak władca zakrętów na górskich serpentynach. Ale potencjalna wersja wzmocniona MX-5 rozbudzała wyobraźnię od lat.
Tymczasem menadżer projektu MX-5, Nobuhiro Yamamoto, zabija nadzieje na szybszy model MX-5 MPS. Podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood Yamamoto wyjaśnił, że wzmocniona wersja japońskiego roadstera nie jest możliwa. Auto od początku było projektowane tak, aby redukować jego ciężar i przystosowano jego konstrukcję do aktualnie oferowanych silników o mocy maksymalnie 160KM. Zastosowanie mocniejszego motoru wymagałoby zbyt dużych zmian struktury auta.
 
Z kolei według naszych nieoficjalnych informacji planowany włoski odpowiednik Mazdy MX-5 - Fiat 124 Spider - będzie dostępny także w sportowej wersji Abarth. Ciężko uwierzyć, żeby Włosi zadowolili się mocą jedynie 160KM w swoim pierwszym od lat roadsterze. Czy będzie to równoznaczne ze znacznym podwyższeniem masy włoskiego odpowiednika? Miejmy nadzieję, że będzie on równie fascynującym autem, jak japoński pierwowzór.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.