mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Nie ma szans na mocną Mazdę MX-5 MPS

Nie ma szans na mocną Mazdę MX-5 MPS

Choć logo MPS ma powrócić w sportowych wersjach modeli Mazdy to nie ma co liczyć na wzmocnionego roadstera MX-5. Japończycy zdecydowali, że taki ruch nie byłby w zgodzie z filozofią modelu.

Nie ma szans na mocną Mazdę MX-5 MPS
Mazda MX-5 to jedno z pierwszych aut, które przychodzą na myśl podczas rozmowy o przyjemności z jazdy. Recepta na ten wóz od lat jest ta sama: bardzo lekki, niewielki roadster z idealnym wyważeniem nadwozia i napędem na tylne koła. W takiej konfiguracji nie potrzeba wielu koni mechanicznych, by poczuć się jak władca zakrętów na górskich serpentynach. Ale potencjalna wersja wzmocniona MX-5 rozbudzała wyobraźnię od lat.
Tymczasem menadżer projektu MX-5, Nobuhiro Yamamoto, zabija nadzieje na szybszy model MX-5 MPS. Podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood Yamamoto wyjaśnił, że wzmocniona wersja japońskiego roadstera nie jest możliwa. Auto od początku było projektowane tak, aby redukować jego ciężar i przystosowano jego konstrukcję do aktualnie oferowanych silników o mocy maksymalnie 160KM. Zastosowanie mocniejszego motoru wymagałoby zbyt dużych zmian struktury auta.
 
Z kolei według naszych nieoficjalnych informacji planowany włoski odpowiednik Mazdy MX-5 - Fiat 124 Spider - będzie dostępny także w sportowej wersji Abarth. Ciężko uwierzyć, żeby Włosi zadowolili się mocą jedynie 160KM w swoim pierwszym od lat roadsterze. Czy będzie to równoznaczne ze znacznym podwyższeniem masy włoskiego odpowiednika? Miejmy nadzieję, że będzie on równie fascynującym autem, jak japoński pierwowzór.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Mazda CX-3: Nowa a już dojrzała

auto motor i sport 2015-06-25

W tłumie małych crossoverów wkrótce zacznie rozpychać się kolejny gracz – Mazda CX-3. Będzie konkurować ze wszystkimi autami, które są „aktywne, dynamiczne i podejmują wyzwania miejskiej dżungli”. Sprawdzamy, jakie Mazda CX-3 ma szanse.  

Pierwsza zarejestrowana Mazda MX-5 już...

auto motor i sport 2015-07-24

Takie przypadki nie zdarzają się często, ale jednak. Koszmarem chyba wszystkich kierowców jest rozbicie swojego nowiuśkiego auta z salonu, zaraz po odbiorze. A właśnie taka sytuacja spotkała klienta z Florydy, po odbiorze nowej Mazdy MX-5.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.